Środa, 29 maja 2024
Imieniny: Magdalena, Teodozja, Maria
pochmurno
13°C

Zawiadomienie o LXII Sesji Rady Miejskiej we Wschowie

Z  A  W  I  A  D  O  M  I  E  N  I  E

29 lutego 2024 r. o godz. 1000

odbędzie się w Sali Posiedzeń

Urzędu Miasta i Gminy Wschowa

LXII SESJA RADY MIEJSKIEJ
 

Proponowany porządek obrad :

1.    Otwarcie sesji i stwierdzenie prawomocności obrad.

2.    Przyjęcie wniosków do porządku obrad.

3.    Przyjęcie protokołu LXI Sesji Rady Miejskiej.

4.    Sprawozdanie z działalności Burmistrza Miasta i Gminy Wschowa w okresie międzysesyjnym.

5.    Informacja o działalności Straży Miejskiej na terenie Gminy Wschowa za 2023 rok.

6.    Podjęcie uchwały w sprawie zmian w Uchwale budżetowej Miasta i Gminy Wschowa na 2024 rok (druk 603)

7.    Podjęcie uchwały w sprawie przyjęcia do realizacji Gminnego Programu Przeciwdziałania Przemocy Domowej oraz Ochrony Osób Doznających Przemocy Domowej w Gminie Wschowa na lata 2024 – 2030. (druk 595)

8.    Podjęcie uchwały w sprawie wykazu kąpielisk zorganizowanych na terenie Gminy Wschowa na rok 2024 (druk 596)

9.    Podjęcie uchwały w sprawie nadania nazw drogom wewnętrznym położonym w południowo - zachodniej części miejscowości Lgiń (druk 597)

10. Podjęcie uchwały w sprawie przystąpienia do sporządzania planu ogólnego Gminy Wschowa (druk 598)

11. Podjęcie uchwały w sprawie udzielenia dotacji Parafii Rzymskokatolickiej pw. św. Stanisława Biskupa i Męczennika we Wschowie na prace konserwatorskie, restauratorskie i roboty budowlane przy zabytku wpisanym do rejestru zabytków pod numerem 182B/1-54 z przeznaczeniem na prace restauratorskie i  konserwatorskie - Ambona w kościele pw. św. Stanisława Biskupa i Męczennika we Wschowie (druk 604)

12. Podjęcie uchwały w sprawie udzielenia dotacji dla Domu Zakonnego we Wschowie Prowincji św. Franciszka z Asyżu Zakonu Braci Mniejszych - Franciszkanów w Polsce na prace konserwatorskie, restauratorskie i roboty budowlane przy zabytku wpisanym do rejestru zabytków pod numerem 691/53A z przeznaczeniem na realizację Inwestycji - Renowacja oraz termomodernizacja okien w kościele pw. św. Józefa Oblubieńca NMP we Wschowie (druk 605)

13. Podjęcie uchwały w sprawie udzielenia dotacji Parafii Rzymskokatolickiej pw. św. Jadwigi w Dębowej Łęce na prace konserwatorskie, restauratorskie i roboty budowlane przy zabytku wpisanym do rejestru zabytków pod numerem 39 z przeznaczeniem na realizację Inwestycji - Remont dachu kościoła pw. św. Jadwigi w Dębowej Łęce (druk 606)

14. Podjęcie uchwały w sprawie udzielenia dotacji Parafii Rzymskokatolickiej pw. św. Jakuba Apostoła w Konradowie na prace konserwatorskie, restauratorskie i roboty budowlane przy zabytku wpisanym do rejestru zabytków pod numerem 128/A z przeznaczeniem na prace ratunkowe, konserwatorskie i restauracyjne przy ołtarzu bocznym św. Jakuba w kościele parafialnym pw. św. Jakuba Apostoła w Konradowie (druk 607)

15. Podjęcie uchwały w sprawie udzielenia dotacji Parafii Rzymskokatolickiej pw. św. Bartłomieja Apostoła w Lginiu na prace konserwatorskie, restauratorskie i roboty budowlane przy zabytku wpisanym do rejestru zabytków pod numerem 
L-776/A z przeznaczeniem na remont i konserwację wieży i piaskowcowych elementów dekoracyjnych kościoła w Lginiu (druk 608)

16. Podjęcie uchwały w sprawie wyrażenia zgody na zawarcie umowy najmu w trybie bezprzetargowym na czas nieoznaczony pomieszczenia gospodarczego (komórki) stanowiącego własność Gminy Wschowa (druk 609)

17. Podjęcie uchwały w sprawie wyrażenia zgody na zawarcie umowy dzierżawy w trybie bezprzetargowym na czas nieoznaczony gruntów stanowiących własność Gminy Wschowa. (druk 610)

18. Podjęcie uchwały w sprawie rozpatrzenia petycji Niepublicznego Żłobka "Słoneczko” (druk 599) 

19. Podjęcie uchwały w sprawie rozpatrzenia petycji Niepublicznego Żłobka "Złota Rybka u Dula” (druk 600)

20. Podjęcie uchwały w sprawie rozpatrzenia skargi na bezczynność Burmistrza Miasta i Gminy Wschowa (druk 601)

21. Podjęcie uchwały w sprawie rozpatrzenia skargi na bezczynność Burmistrza Miasta i Gminy Wschowa (druk 602)

22. Interpelacje i zapytania radnych.

23. Wnioski i informacje. 

24. Zakończenie obrad.

Przewodniczący Rady Miejskiej

we Wschowie

/-/ Hanna Knaflewska - Walkowiak

powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności

DO GÓRY
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies klikając przycisk Ustawienia. Aby dowiedzieć się więcej zachęcamy do zapoznania się z Polityką Cookies oraz Polityką Prywatności.
Ustawienia

Szanujemy Twoją prywatność. Możesz zmienić ustawienia cookies lub zaakceptować je wszystkie. W dowolnym momencie możesz dokonać zmiany swoich ustawień.

Niezbędne pliki cookies służą do prawidłowego funkcjonowania strony internetowej i umożliwiają Ci komfortowe korzystanie z oferowanych przez nas usług.

Pliki cookies odpowiadają na podejmowane przez Ciebie działania w celu m.in. dostosowania Twoich ustawień preferencji prywatności, logowania czy wypełniania formularzy. Dzięki plikom cookies strona, z której korzystasz, może działać bez zakłóceń.

 

Zapoznaj się z POLITYKĄ PRYWATNOŚCI I PLIKÓW COOKIES.

Więcej

Tego typu pliki cookies umożliwiają stronie internetowej zapamiętanie wprowadzonych przez Ciebie ustawień oraz personalizację określonych funkcjonalności czy prezentowanych treści.

Dzięki tym plikom cookies możemy zapewnić Ci większy komfort korzystania z funkcjonalności naszej strony poprzez dopasowanie jej do Twoich indywidualnych preferencji. Wyrażenie zgody na funkcjonalne i personalizacyjne pliki cookies gwarantuje dostępność większej ilości funkcji na stronie.

Więcej

Analityczne pliki cookies pomagają nam rozwijać się i dostosowywać do Twoich potrzeb.

Cookies analityczne pozwalają na uzyskanie informacji w zakresie wykorzystywania witryny internetowej, miejsca oraz częstotliwości, z jaką odwiedzane są nasze serwisy www. Dane pozwalają nam na ocenę naszych serwisów internetowych pod względem ich popularności wśród użytkowników. Zgromadzone informacje są przetwarzane w formie zanonimizowanej. Wyrażenie zgody na analityczne pliki cookies gwarantuje dostępność wszystkich funkcjonalności.

Więcej

Dzięki reklamowym plikom cookies prezentujemy Ci najciekawsze informacje i aktualności na stronach naszych partnerów.

Promocyjne pliki cookies służą do prezentowania Ci naszych komunikatów na podstawie analizy Twoich upodobań oraz Twoich zwyczajów dotyczących przeglądanej witryny internetowej. Treści promocyjne mogą pojawić się na stronach podmiotów trzecich lub firm będących naszymi partnerami oraz innych dostawców usług. Firmy te działają w charakterze pośredników prezentujących nasze treści w postaci wiadomości, ofert, komunikatów mediów społecznościowych.

Więcej
Twoja przeglądarka blokuje powiadomienia. Kliknij Bezpieczna (Secure) i kliknij Zezwalaj
Dziękujemy, teraz zawsze będziesz na bieżąco!
Przeglądasz tę stronę w trybie offline.
Przeglądasz tę stronę w trybie online.