Sobota, 20 lipca 2024
Imieniny: Czesław, Hieronim, Fryderyk
pochmurno
27°C

Zakończenie projektów w SOSW we Wschowie

Stowarzyszenie Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Nasz Ośrodek” było realizatorem projektów finansowanych z dotacji Powiatu Wschowskiego „Polska w kręgu państw Unii Europejskiej” oraz z dotacji Gminy Wschowa „W podróży po Unii Europejskiej”.

Odbiorcami projektu byli uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego                    we Wschowie.

            20 rocznica wejścia Polski do Unii Europejskiej była pretekstem do poszerzenia wiedzy na temat integracji w Europie, idei Unii Europejskiej oraz wiedzy o jej  państwach członkowskich. W ramach projektu odbyły się zajęcia edukacyjne, które przybliżyły ideę powstania Unii Europejskiej oraz jej znaczenie dla Polski. Konkurs Wiedzy o Unii, w którym wzięła udział młodzież ze Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego z Nowej Soli, Świebodzina, Sulechowa i Wschowy, dał możliwość wykazania się wiedzą zdobytą podczas trwania projektu. W Konkursie plastycznym "Zabytki Europy" uczestnicy mogli wykazać się umiejętnościami plastycznymi i wyobraźnią, tworząc prace przedstawiające dorobek kulturowy Europy. Biorąc udział w działaniu "Podróż po państwach Unii Europejskiej" poszczególne klasy przygotowały wystawę prezentującą ciekawostki, tradycje i dziedzictwo kulturowe

 wylosowanego przez klasę państwa. Wycieczka do Kostrzyna nad Odrą i Ośrodka Muzealno-Edukacyjnego w Słońsku była praktyczną lekcją historii i przyrody. Renowacja Twierdzy oraz rozbudowa Ośrodka w Słońsku to przykłady wykorzystania środków finansowych z funduszy europejskich.

Uczestnicząc w projekcie młodzież miała szansę na zdobywanie nowej wiedzy i doświadczeń, realizację zainteresowań i wyzwań.

Joanna Chodorowska

 

7 9 1(1) 4 

powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności

DO GÓRY
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies klikając przycisk Ustawienia. Aby dowiedzieć się więcej zachęcamy do zapoznania się z Polityką Cookies oraz Polityką Prywatności.
Ustawienia

Szanujemy Twoją prywatność. Możesz zmienić ustawienia cookies lub zaakceptować je wszystkie. W dowolnym momencie możesz dokonać zmiany swoich ustawień.

Niezbędne pliki cookies służą do prawidłowego funkcjonowania strony internetowej i umożliwiają Ci komfortowe korzystanie z oferowanych przez nas usług.

Pliki cookies odpowiadają na podejmowane przez Ciebie działania w celu m.in. dostosowania Twoich ustawień preferencji prywatności, logowania czy wypełniania formularzy. Dzięki plikom cookies strona, z której korzystasz, może działać bez zakłóceń.

 

Zapoznaj się z POLITYKĄ PRYWATNOŚCI I PLIKÓW COOKIES.

Więcej

Tego typu pliki cookies umożliwiają stronie internetowej zapamiętanie wprowadzonych przez Ciebie ustawień oraz personalizację określonych funkcjonalności czy prezentowanych treści.

Dzięki tym plikom cookies możemy zapewnić Ci większy komfort korzystania z funkcjonalności naszej strony poprzez dopasowanie jej do Twoich indywidualnych preferencji. Wyrażenie zgody na funkcjonalne i personalizacyjne pliki cookies gwarantuje dostępność większej ilości funkcji na stronie.

Więcej

Analityczne pliki cookies pomagają nam rozwijać się i dostosowywać do Twoich potrzeb.

Cookies analityczne pozwalają na uzyskanie informacji w zakresie wykorzystywania witryny internetowej, miejsca oraz częstotliwości, z jaką odwiedzane są nasze serwisy www. Dane pozwalają nam na ocenę naszych serwisów internetowych pod względem ich popularności wśród użytkowników. Zgromadzone informacje są przetwarzane w formie zanonimizowanej. Wyrażenie zgody na analityczne pliki cookies gwarantuje dostępność wszystkich funkcjonalności.

Więcej

Dzięki reklamowym plikom cookies prezentujemy Ci najciekawsze informacje i aktualności na stronach naszych partnerów.

Promocyjne pliki cookies służą do prezentowania Ci naszych komunikatów na podstawie analizy Twoich upodobań oraz Twoich zwyczajów dotyczących przeglądanej witryny internetowej. Treści promocyjne mogą pojawić się na stronach podmiotów trzecich lub firm będących naszymi partnerami oraz innych dostawców usług. Firmy te działają w charakterze pośredników prezentujących nasze treści w postaci wiadomości, ofert, komunikatów mediów społecznościowych.

Więcej
Twoja przeglądarka blokuje powiadomienia. Kliknij Bezpieczna (Secure) i kliknij Zezwalaj
Dziękujemy, teraz zawsze będziesz na bieżąco!
Przeglądasz tę stronę w trybie offline.
Przeglądasz tę stronę w trybie online.