Sobota, 20 lipca 2024
Imieniny: Czesław, Hieronim, Fryderyk
pochmurno
28°C

Warsztaty artystyczne w ramach projektu "Kreatywny sznurek"

Stowarzyszenie Pomocy Osobom z Autyzmem i Zespołem Aspergera „Bliżej Autyzmu” działające przy Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym we Wschowie wraz z Urzędem Miasta i Gminy we Wschowie zrealizowało projekt „Kreatywny sznurek”. Projekt był skierowany do uczniów Zespołów Edukacyjno – Terapeutycznych i był odpowiedzią na zainteresowania dzieci. Uczestnicy mieli okazję brać udział w ciekawych warsztatach artystycznych wykorzystujących jako główny element wytworów- sznurek bawełniany. Podczas zajęć dzieci poznawały podstawowe węzły makramy i wykonywały wspaniałe dekoracje takie jak: liście, anioły, zawieszki, bransoletki, kwiatki, breloczki i inne produkty własnej twórczości, które „cieszą oko” każdego, kto na nie spojrzy.  Uczniowie wykazali się własną inwencją twórczą i chęcią współdziałania w grupie. Dzięki warsztatom artystycznym poza integracją i aktywnie spędzonym czasem w miłym gronie, uczniowie rozwijali umiejętności praktyczne, przydatne w życiu codziennym, a dekoracje wykonane przez młodzież upiększyły szkolne korytarze.

Celem warsztatów było nabywanie nowych umiejętności; rozwijanie uzdolnień, wrażliwości oraz kreatywności artystycznej uczniów; kształtowanie umiejętności organizowania i spędzania wolnego czasu; aktywizowanie i budowanie poczucia własnej wartości oraz sprawstwa; umacnianie wiary we własne możliwości w zakresie kreatywnego działania; usprawnianie rozwoju psychofizycznego uczniów z niepełnosprawnościami (motoryki małej, koncentracji, koordynacji wzrokowo- ruchowej); aktywne wspomaganie działań terapeutycznych; integracja osób niepełnosprawnych; nawiązanie pozytywnych relacji z ludźmi poprzez współdziałanie i współpracę w grupie.

W związku z dużym zainteresowaniem warsztatami wśród młodzieży liczymy na podobne projekty w przyszłości.

 

IMG_20240419_110624 

sznurek1 

IMG_20240508_133729 

IMG_20240415_112239 

 

IMG_20240412_103000 

powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności

DO GÓRY
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies klikając przycisk Ustawienia. Aby dowiedzieć się więcej zachęcamy do zapoznania się z Polityką Cookies oraz Polityką Prywatności.
Ustawienia

Szanujemy Twoją prywatność. Możesz zmienić ustawienia cookies lub zaakceptować je wszystkie. W dowolnym momencie możesz dokonać zmiany swoich ustawień.

Niezbędne pliki cookies służą do prawidłowego funkcjonowania strony internetowej i umożliwiają Ci komfortowe korzystanie z oferowanych przez nas usług.

Pliki cookies odpowiadają na podejmowane przez Ciebie działania w celu m.in. dostosowania Twoich ustawień preferencji prywatności, logowania czy wypełniania formularzy. Dzięki plikom cookies strona, z której korzystasz, może działać bez zakłóceń.

 

Zapoznaj się z POLITYKĄ PRYWATNOŚCI I PLIKÓW COOKIES.

Więcej

Tego typu pliki cookies umożliwiają stronie internetowej zapamiętanie wprowadzonych przez Ciebie ustawień oraz personalizację określonych funkcjonalności czy prezentowanych treści.

Dzięki tym plikom cookies możemy zapewnić Ci większy komfort korzystania z funkcjonalności naszej strony poprzez dopasowanie jej do Twoich indywidualnych preferencji. Wyrażenie zgody na funkcjonalne i personalizacyjne pliki cookies gwarantuje dostępność większej ilości funkcji na stronie.

Więcej

Analityczne pliki cookies pomagają nam rozwijać się i dostosowywać do Twoich potrzeb.

Cookies analityczne pozwalają na uzyskanie informacji w zakresie wykorzystywania witryny internetowej, miejsca oraz częstotliwości, z jaką odwiedzane są nasze serwisy www. Dane pozwalają nam na ocenę naszych serwisów internetowych pod względem ich popularności wśród użytkowników. Zgromadzone informacje są przetwarzane w formie zanonimizowanej. Wyrażenie zgody na analityczne pliki cookies gwarantuje dostępność wszystkich funkcjonalności.

Więcej

Dzięki reklamowym plikom cookies prezentujemy Ci najciekawsze informacje i aktualności na stronach naszych partnerów.

Promocyjne pliki cookies służą do prezentowania Ci naszych komunikatów na podstawie analizy Twoich upodobań oraz Twoich zwyczajów dotyczących przeglądanej witryny internetowej. Treści promocyjne mogą pojawić się na stronach podmiotów trzecich lub firm będących naszymi partnerami oraz innych dostawców usług. Firmy te działają w charakterze pośredników prezentujących nasze treści w postaci wiadomości, ofert, komunikatów mediów społecznościowych.

Więcej
Twoja przeglądarka blokuje powiadomienia. Kliknij Bezpieczna (Secure) i kliknij Zezwalaj
Dziękujemy, teraz zawsze będziesz na bieżąco!
Przeglądasz tę stronę w trybie offline.
Przeglądasz tę stronę w trybie online.