pochmurno

Wystartował przetarg na dwa lokale i jedną nieruchomość gruntową

OGŁOSZENIE | Burmistrz Miasta i Gminy Wschowa ogłasza przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż nieruchomości położonej na terenie Gminy Wschowa.

W przetargu mogą brać udział osoby fizyczne i prawne.

Osoby fizyczne - poprzez osobiste stawiennictwo przedstawiając dowód tożsamości lub przez pełnomocnika na podstawie notarialnego pełnomocnictwa.

Osoby prawne - przedstawiając aktualny wypis z rejestru sądowego oraz właściwe pełnomocnictwa i dowody tożsamości  osób reprezentujących podmiot.

Cudzoziemcy na zasadach określonych w ustawie z dnia 24 marca 1920 r.  o nabywaniu nieruchomości przez cudzoziemców (Dz.U.2024r.poz.769)

1. Lokal niemieszkalny Nr 1a o powierzchni 22,88 m2 położony we Wschowie przy ul. Rynek 6, oraz udział w nieruchomości w wys. 2288/101475, położony na działkach  o Nr geod. 1455/6 o powierzchni 473 m2,  1455/5 o powierzchni 248 m2 dla którego urządzona jest księga wieczysta Nr księga wieczysta ZG1W/00000448/4.

Cena wywoławcza: 20 000,00 zł.
Postąpienie: 200,00 zł.
Wadium: 2 000,00 zł.

2. Lokal niemieszkalny Nr 7 o powierzchni 20,82 m2 położony we Wschowie przy ul. Ratuszowej 2 oraz udział w nieruchomości w wysokości 2082/83911, położony na działce 1476/10  o powierzchni 456 m2, dla którego urządzona jest księga wieczysta ZG1W/00001770/7.

Cena wywoławcza 17 400,00 zł.
Postąpienie 200,00 zł.
Wadium 1740,00 zł.

3. Nieruchomość gruntowa zabudowana budynkiem garażu o powierzchni 19 m2, położony na działce Nr 1373/14 o powierzchni 19 m2, przy ul. Zielony Rynek we Wschowie, dla którego prowadzona jest księga wieczysta ZG1W/00007669/8

Cena wywoławcza 25 000,00 zł.
Postąpienie 250,00 zł.
Wadium: 2500,00 zł.

3) Opis nieruchomości: Zgodnie z ustaleniami Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego Gminy Wschowa przedmiotowych nieruchomości:

- Nr 1  położony jest na terenie oznaczonym symbolem A-49-MUC przeznaczonym pod tereny zabudowy śródmiejskiej,
- Nr 2 położony jest na terenie oznaczonym symbolem A-81-MUC przeznaczonym pod tereny zabudowy śródmiejskiej,
- Nr 3  położony jest na terenie oznaczonym symbolem 5KDWP przeznaczony pod tereny dróg wewnętrznych, parkingi.

Istnieje możliwość obejrzenia przedmiotu sprzedaży w dniach 18.09.2024-11.10.2024 po uprzednim kontakcie telefonicznym pod numerem tel. 65 540 86 47 lub 65 540 86 35 w godzinach od 7.30 do 15.30.

Wynegocjowana  w przetargu cena nieruchomości płatna jest przed podpisaniem umowy w formie aktu notarialnego.

4) Obciążenie nieruchomości: nieruchomość nie posiada zobowiązań i jest wolna od obciążeń.

5) Przetarg ustny nieograniczony odbędzie się dnia 17.10.2024 r. od godz. 9:00 wg. kolejności podanej na ogłoszeniu, w siedzibie Urzędu Miasta i Gminy Wschowa przy ulicy Rynek 1, Sala Posiedzeń (I piętro). Przetarg zostanie przeprowadzony zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 14 września 2004 r. W sprawie sposobu i trybu przeprowadzania przetargów oraz rokowań na zbycie nieruchomości (Dz.U.2021 poz. 2213 ).

6) Warunkiem udziału w przetargu jest wniesienie w pieniądzu wadium. Wadium wniesione w pieniądzu należy wpłacić przelewem na konto Urzędu Miasta i Gminy Wschowa w BS Wschowa Nr 41 8669 0001 0008 7258 4000 0033 z zaznaczeniem „Przetarg ustny nieograniczony dotyczący lokalu/nieruchomości.

Dokonanie wpłaty powinno nastąpić w takim terminie, aby kwota wadium znalazła się na koncie Urzędu Miasta i Gminy w Wschowa najpóźniej w dniu  11.10.2024 r. do godz. 15.30. Dowód wniesienia wadium uczestnik przetargu winien przedłożyć Komisji Przetargowej przed otwarciem przetargu.

1) wadium zwraca się niezwłocznie, jednak nie później niż przed upływem 3 dni od dnia, odpowiednio: odwołania przetargu, zamknięcia przetargu, unieważnienia przetargu lub zakończenia przetargu wynikiem negatywnym,

2) wadium zwraca się przelewem na rachunek podany przez uczestnika przetargu,

3) wadium wniesione w pieniądzu przez uczestnika przetargu, który przetarg wygrał, zalicza się na poczet ceny nabycia nieruchomości. Zaliczenie wadium na poczet ceny nabycia nieruchomości nastąpi
w dniu wpłaty pozostałej części należności,

4) wpłacone wadium nie podlega zwrotowi w razie uchylenia się osoby wygrywającej przetarg od zawarcia aktu notarialnego.

7) Postąpienie nie może wynosić mniej niż 1 % ceny wywoławczej, z zaokrągleniem w górę do pełnych dziesiątek złotych. O wysokości postąpienia decyduje uczestnik przetargu.

8) Oferent, który przetarg wygrał jest zobowiązany, przed zawarciem aktu notarialnego  do wpłaty na konto Urzędu Miasta i Gminy Wschowa BS Wschowa Nr 28 8669 0001 2011 0008 7258 0011, ceny nabycia, ustalonej w wyniku przetargu. Miejsce i termin zawarcia umowy sprzedaży zostanie podany osobie ustalonej jako nabywca nieruchomości w pisemnym zawiadomieniu najpóźniej w ciągu 21 dni od dnia rozstrzygnięcia przetargu, a wyznaczony termin nie może być krótszy niż 7 dni od dnia doręczenia zawiadomienia.

9) Skutki uchylenia się od zawarcia umowy sprzedaży nieruchomości: uchylenie się wygrywającego przetarg od podpisania umowy notarialnej w określonym terminie spowoduje utratę wadium.

10) Wszelkie koszty związane z nabyciem praw do nieruchomości oraz ujawnieniem tych praw w księdze wieczystej ponosi nabywca. Nieruchomość sprzedawana jest na podstawie danych z ewidencji gruntów. W przypadku ewentualnego wznowienia granic wykonanego na koszt i staraniem nabywcy, sprzedający nie bierze odpowiedzialności za ewentualne różnice.

11) Burmistrz Miasta i Gminy Wschowa zastrzega sobie prawo odwołania przetargu z uzasadnionej przyczyny.

12) Dodatkowe informacje o nieruchomości będącej przedmiotem przetargu można uzyskać w  Urzędzie Miasta i Gminy Wschowa , Rynek 1, tel. 65 540 86 47 lub 65 540 86 35.

Z up. Burmistrza
 /-/Marek Kraśny