deszcz

II ustny przetarg nieograniczony na zbycie prawa użytkowania wieczystego nieruchomości gruntowych niezabudowany położonych w obrębie Wschowa, przy ul. Kazimierza Wielkiego

Burmistrz Miasta i Gminy Wschowa ogłasza II ustny przetarg nieograniczony na zbycie prawa użytkowania wieczystego, który odbędzie się dnia
15 kwietnia 2024 r. o godzinie 12.30 w siedzibie Urzędu Miasta i Gminy we Wschowie, przy ul. Rynek 1, w Sali Posiedzeń, I piętro.
1) działka 1798/1 o pow. 0,0620 ha, ZG1W/00022992/2 wraz z udziałem 810/4122 w działce 1798/4 stanowiącej drogę wewnętrzną.
Cena wywoławcza nieruchomości: 30.300,00 zł brutto (24.634,15 zł netto), wadium: 3.030,00 zł

2) działka 1798/3 o pow. 0,0851 ha, ZG1W/000226603/9 wraz z udziałem 810/4122 w działce 1798/4 stanowiącej drogę wewnętrzną.
Cena wywoławcza nieruchomości: 40.300,00 zł brutto (32.764,23 zł netto), wadium: 4.030,00zł

3) działka 1798/5 o pow. 0,1073 ha, ZG1W/00023702/0 wraz z udziałem 810/4122 w działce 1798/4 stanowiącej drogę wewnętrzną.
Cena wywoławcza nieruchomości: 49.500,00 zł brutto (40.243,90 zł netto), wadium: 4.950,00zł
Działki są wolne od obciążeń wieczystoksięgowych.
Zgodnie z ustawą z 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług (t.j. Dz.U.2023.1057 ze zm.) cena nabycia działek zawiera podatek VAT w wysokości 23%.
Nieruchomości stanowią własność Skarbu Państwa - Starosty Wschowskiego będące w użytkowaniu wieczystym Gminy Wschowa. Czas trwania użytkowania wieczystego: do dnia 05.12.2089 r. Z tytułu użytkowania wieczystego gruntu nabywca będzie ponosił do Skarbu Państwa – Starostwo Powiatowe we Wschowie opłaty roczne przez cały okres użytkowania wieczystego w terminie do dnia 31 marca każdego roku, z góry za dany rok. Wysokość opłaty rocznej z tytułu użytkowania wieczystego nieruchomości gruntowej podlega aktualizacji nie częściej niż raz na 3 lata.
Przeznaczenie w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego: „7MW/U” – tereny zabudowy mieszkaniowej wielorodzinnej lub usługowej lub zabudowy mieszkaniowej wielorodzinnej z usługami.
Udział w przetargu mogą brać osoby fizyczne lub prawne, które wniosą wadium w wysokości 10% ceny wywoławczej w formie pieniężnej, dokonując przelewu na konto bankowe Urzędu Miasta i Gminy we Wschowie w Banku Spółdzielczym we
Wschowie, numer: 41 8669 0001 0008 7258 4000 0033.
Urząd Miasta i Gminy Wschowa, 67-400 Wschowa, ul. Rynek 1,
Biuro Gospodarki Przestrzennej i Nieruchomości, tel. 655408619
W tytule przelewu należy wpisać: „Wadium, działka nr …………, imię i nazwisko osoby
(osób) lub nazwę firmy oraz numer NIP, na czyją rzecz nieruchomość będzie
nabywana”.
Wadium musi być uznane na rachunku Miasta i Gminy Wschowa najpóźniej do dnia
08 kwietnia 2024 r.
Po dokonanej wpłacie wadium prosimy o kontakt mailowy pod adresem:
katarzyna.lorych@wschowa.pl
Burmistrz Miasta i Gminy Wschowa zastrzega sobie prawo odwołania przetargu zgodnie z ustawą z 21 lipca 1997 r. o gospodarce nieruchomościami. Niniejsze ogłoszenie zamieszczone jest na stronie internetowej www.gminawschowa.pl, www.bip.wschowa.pl oraz na tablicy ogłoszeń Urzędu Miasta i Gminy Wschowa.
Nabywca przejmuje nieruchomość w stanie istniejącym. Sprzedający nie odpowiada za wady ukryte zbywanej nieruchomości. Koszty notarialne związane z nabyciem przedmiotu przetargu ponosi nabywca.
Zbycie nieruchomości odbywa się według zasad określonych w rozporządzeniu Rady Ministrów z 14 września 2004 r. w sprawie sposobu i trybu przeprowadzenia przetargów i rokowań na zbycie nieruchomości (t.j. Dz.U. 2014.1490 ze zmianami).
Pełną treść ogłoszenia o przetargu można znaleźć na tablicy ogłoszeń Urzędu Miasta i Gminy Wschowa, ul. Rynek 1, 67-400 Wschowa, na stronie internetowej www.gminawschowa.pl lub www.bip.wschowa.pl
Szczegółowe informacje dotyczące przetargu można uzyskać w Urzędzie Miasta i Gminy Wschowa, ul. Rynek 1, 67-400 Wschowa, Biuro Gospodarki Przestrzennej i Nieruchomości, tel. 655408619, email: katarzyna.lorych@wschowa.pl lub tel. 655408620, email: adrianna.maslaka@wschowa.pl

Z up. BURMISTRZA
/-/ Marek Kraśny