Sobota, 20 lipca 2024
Imieniny: Czesław, Hieronim, Fryderyk
pochmurno
28°C

Obchody 105. rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę we Wschowie

 Serdecznie zapraszamy do udziału w obchodach  105. Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości.    

Wspólne świętowanie rozpoczniemy już w piątkowe popołudnie 10 listopada uroczystym przemarszem ulicami Wschowy, aby pod Pomnikiem Wotum Wdzięczności za 1000 – lecia odzyskania Niepodległości oraz pod tablicą Wiec Polski złożyć kwiaty.  Dołączcie do nas i wspólnie przemaszerujmy patriotycznym pochodem!      

Następnie spotkamy się na rynku, gdzie po moim krótkim wystąpieniu odbędą się koncerty i pokazy tańca czy musztry, a na koniec przy ognisku,  wspólnie zaśpiewamy patriotyczne pieśni. Odbędzie się także spektakl taniec ognia oraz pokaz krótkometrażowych niepodległościowych filmów.      

W sobotę natomiast o 11.00 w Kościele Farnym odbędzie się Msza Św. za Ojczyznę.  Po południu zaś obchody przeniosą się do @Centrum Kultury i Rekreacji we Wschowie, gdzie odbędzie się wernisaż prac   w konkursie „W naszych sercach Polska” oraz projekcja filmu „Legiony”.   

W niedzielę z kolei zapraszam na świętowanie niepodległości wspólnie śledząc poczynania uczestników Rodzinnego Rajdu Samochodowego . Start o godz. 9.00 przy Sali Wiejskiej w Lginiu.

Zapraszamy wszystkich do udziału w wydarzeniach w najbliższy weekend!   

powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności

DO GÓRY
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies klikając przycisk Ustawienia. Aby dowiedzieć się więcej zachęcamy do zapoznania się z Polityką Cookies oraz Polityką Prywatności.
Ustawienia

Szanujemy Twoją prywatność. Możesz zmienić ustawienia cookies lub zaakceptować je wszystkie. W dowolnym momencie możesz dokonać zmiany swoich ustawień.

Niezbędne pliki cookies służą do prawidłowego funkcjonowania strony internetowej i umożliwiają Ci komfortowe korzystanie z oferowanych przez nas usług.

Pliki cookies odpowiadają na podejmowane przez Ciebie działania w celu m.in. dostosowania Twoich ustawień preferencji prywatności, logowania czy wypełniania formularzy. Dzięki plikom cookies strona, z której korzystasz, może działać bez zakłóceń.

 

Zapoznaj się z POLITYKĄ PRYWATNOŚCI I PLIKÓW COOKIES.

Więcej

Tego typu pliki cookies umożliwiają stronie internetowej zapamiętanie wprowadzonych przez Ciebie ustawień oraz personalizację określonych funkcjonalności czy prezentowanych treści.

Dzięki tym plikom cookies możemy zapewnić Ci większy komfort korzystania z funkcjonalności naszej strony poprzez dopasowanie jej do Twoich indywidualnych preferencji. Wyrażenie zgody na funkcjonalne i personalizacyjne pliki cookies gwarantuje dostępność większej ilości funkcji na stronie.

Więcej

Analityczne pliki cookies pomagają nam rozwijać się i dostosowywać do Twoich potrzeb.

Cookies analityczne pozwalają na uzyskanie informacji w zakresie wykorzystywania witryny internetowej, miejsca oraz częstotliwości, z jaką odwiedzane są nasze serwisy www. Dane pozwalają nam na ocenę naszych serwisów internetowych pod względem ich popularności wśród użytkowników. Zgromadzone informacje są przetwarzane w formie zanonimizowanej. Wyrażenie zgody na analityczne pliki cookies gwarantuje dostępność wszystkich funkcjonalności.

Więcej

Dzięki reklamowym plikom cookies prezentujemy Ci najciekawsze informacje i aktualności na stronach naszych partnerów.

Promocyjne pliki cookies służą do prezentowania Ci naszych komunikatów na podstawie analizy Twoich upodobań oraz Twoich zwyczajów dotyczących przeglądanej witryny internetowej. Treści promocyjne mogą pojawić się na stronach podmiotów trzecich lub firm będących naszymi partnerami oraz innych dostawców usług. Firmy te działają w charakterze pośredników prezentujących nasze treści w postaci wiadomości, ofert, komunikatów mediów społecznościowych.

Więcej
Twoja przeglądarka blokuje powiadomienia. Kliknij Bezpieczna (Secure) i kliknij Zezwalaj
Dziękujemy, teraz zawsze będziesz na bieżąco!
Przeglądasz tę stronę w trybie offline.
Przeglądasz tę stronę w trybie online.