Sobota, 20 lipca 2024
Imieniny: Czesław, Hieronim, Fryderyk
pochmurno
28°C

Można składać wnioski o szacowanie strat w uprawach rolnych spowodowanych suszą w 2024 r. na terenie Gminy Wschowa

Uwaga rolnicy! Informujemy o możliwości składania wniosków o szacowanie strat w uprawach rolnych spowodowanych suszą w 2024 r. na terenie Gminy Wschowa.

Zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 14 lipca 2023 r. powstała dodatkowa możliwość szacowania szkód rolniczych spowodowanych przez suszę przez powołane do tego komisje. Producent rolny może wystąpić do gminy z wnioskiem o szacowanie szkód spowodowanych przez suszę w uprawach rolnych przez komisje powołane przez Wojewodę.

Jednocześnie przypominamy, że jeżeli rolnik chce ubiegać się o pomoc publiczną w rolnictwie, to jego obowiązkiem jest złożenie wniosku o szacowanie szkód w „aplikacji suszowej” na stronie: https://www.gov.pl/web/rolnictwo/aplikacja-suszowa, niezależnie od tego czy szacunku dokona powołana przez Wojewodę komisja. Jeżeli rolnik nie złoży wniosku przez „aplikację suszową” a jedynie szacowania dokona komisja, uniemożliwi to wygenerowanie z aplikacji protokołu lub kalkulacji, tym samym pozbędzie się możliwości wystąpienia do ARMiR o pomoc finansową.

Wnioski dostępne są w Biurze Obsługi Interesanta, w godzinach pracy urzędu oraz na stronie internetowej urzędu.

Formularz wniosku:

wzór_wniosku 

Do wniosku należy dołączyć kopię wniosku o płatność 2024.

 

 

powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności

DO GÓRY
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies klikając przycisk Ustawienia. Aby dowiedzieć się więcej zachęcamy do zapoznania się z Polityką Cookies oraz Polityką Prywatności.
Ustawienia

Szanujemy Twoją prywatność. Możesz zmienić ustawienia cookies lub zaakceptować je wszystkie. W dowolnym momencie możesz dokonać zmiany swoich ustawień.

Niezbędne pliki cookies służą do prawidłowego funkcjonowania strony internetowej i umożliwiają Ci komfortowe korzystanie z oferowanych przez nas usług.

Pliki cookies odpowiadają na podejmowane przez Ciebie działania w celu m.in. dostosowania Twoich ustawień preferencji prywatności, logowania czy wypełniania formularzy. Dzięki plikom cookies strona, z której korzystasz, może działać bez zakłóceń.

 

Zapoznaj się z POLITYKĄ PRYWATNOŚCI I PLIKÓW COOKIES.

Więcej

Tego typu pliki cookies umożliwiają stronie internetowej zapamiętanie wprowadzonych przez Ciebie ustawień oraz personalizację określonych funkcjonalności czy prezentowanych treści.

Dzięki tym plikom cookies możemy zapewnić Ci większy komfort korzystania z funkcjonalności naszej strony poprzez dopasowanie jej do Twoich indywidualnych preferencji. Wyrażenie zgody na funkcjonalne i personalizacyjne pliki cookies gwarantuje dostępność większej ilości funkcji na stronie.

Więcej

Analityczne pliki cookies pomagają nam rozwijać się i dostosowywać do Twoich potrzeb.

Cookies analityczne pozwalają na uzyskanie informacji w zakresie wykorzystywania witryny internetowej, miejsca oraz częstotliwości, z jaką odwiedzane są nasze serwisy www. Dane pozwalają nam na ocenę naszych serwisów internetowych pod względem ich popularności wśród użytkowników. Zgromadzone informacje są przetwarzane w formie zanonimizowanej. Wyrażenie zgody na analityczne pliki cookies gwarantuje dostępność wszystkich funkcjonalności.

Więcej

Dzięki reklamowym plikom cookies prezentujemy Ci najciekawsze informacje i aktualności na stronach naszych partnerów.

Promocyjne pliki cookies służą do prezentowania Ci naszych komunikatów na podstawie analizy Twoich upodobań oraz Twoich zwyczajów dotyczących przeglądanej witryny internetowej. Treści promocyjne mogą pojawić się na stronach podmiotów trzecich lub firm będących naszymi partnerami oraz innych dostawców usług. Firmy te działają w charakterze pośredników prezentujących nasze treści w postaci wiadomości, ofert, komunikatów mediów społecznościowych.

Więcej
Twoja przeglądarka blokuje powiadomienia. Kliknij Bezpieczna (Secure) i kliknij Zezwalaj
Dziękujemy, teraz zawsze będziesz na bieżąco!
Przeglądasz tę stronę w trybie offline.
Przeglądasz tę stronę w trybie online.