Czwartek, 18 kwietnia 2024
Imieniny: Apoloniusz, Bogusława, Bogusław
pochmurno
8°C

Informacje o podatkach

Referat Podatków i Windykacji informuje, że zgodnie z uchwałą Rady Miejskiej we Wschowie nr LXII/581/2024 z dnia 29 lutego 2024r. w sprawie zmiany uchwały nr LIX/535/2023 rady Miejskiej we Wschowie z dnia 30 listopada 2023r. w sprawie określenia wysokości stawek podatku od nieruchomości, wprowadzona została preferencyjna stawka dla budynków lub ich części zajętych na prowadzenie działalności związanej z zakwaterowaniem lub usługami gastronomicznymi w wysokości 15,54 zł/1 m2. Przedsiębiorca ubiegający się o skorzystanie z powyższej stawki zobowiązany jest bez wezwania, do 15 kwietnia 2024r. oraz do 15 stycznia każdego roku podatkowego począwszy od roku 2025, do złożenia wraz z pismem przewodnim dokumentów wymienionych w przedmiotowej uchwale (zaświadczenia o uzyskanej pomocy de minimis i de minimis w rolnictwie lub rybołówstwie za okres 3 minionych lat, oświadczenie o braku takiej pomocy, jeżeli nie uzyskano, uzupełniony formularz informacji przedstawianych przy ubieganiu się o pomoc de minimis).

Dokumenty można złożyć w głównej siedzibie Urzędu Miasta i Gminy Wschowa przy ul. Rynek 1 lub w Referacie Podatków i Windykacji przy ul. Niepodległości 1.

Wszelkie informacje dostępne są pod numerami telefonu: 65 540 86 57, 65 540 86 12, 65 540 86 37

powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności

DO GÓRY
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies klikając przycisk Ustawienia. Aby dowiedzieć się więcej zachęcamy do zapoznania się z Polityką Cookies oraz Polityką Prywatności.
Ustawienia

Szanujemy Twoją prywatność. Możesz zmienić ustawienia cookies lub zaakceptować je wszystkie. W dowolnym momencie możesz dokonać zmiany swoich ustawień.

Niezbędne pliki cookies służą do prawidłowego funkcjonowania strony internetowej i umożliwiają Ci komfortowe korzystanie z oferowanych przez nas usług.

Pliki cookies odpowiadają na podejmowane przez Ciebie działania w celu m.in. dostosowania Twoich ustawień preferencji prywatności, logowania czy wypełniania formularzy. Dzięki plikom cookies strona, z której korzystasz, może działać bez zakłóceń.

 

Zapoznaj się z POLITYKĄ PRYWATNOŚCI I PLIKÓW COOKIES.

Więcej

Tego typu pliki cookies umożliwiają stronie internetowej zapamiętanie wprowadzonych przez Ciebie ustawień oraz personalizację określonych funkcjonalności czy prezentowanych treści.

Dzięki tym plikom cookies możemy zapewnić Ci większy komfort korzystania z funkcjonalności naszej strony poprzez dopasowanie jej do Twoich indywidualnych preferencji. Wyrażenie zgody na funkcjonalne i personalizacyjne pliki cookies gwarantuje dostępność większej ilości funkcji na stronie.

Więcej

Analityczne pliki cookies pomagają nam rozwijać się i dostosowywać do Twoich potrzeb.

Cookies analityczne pozwalają na uzyskanie informacji w zakresie wykorzystywania witryny internetowej, miejsca oraz częstotliwości, z jaką odwiedzane są nasze serwisy www. Dane pozwalają nam na ocenę naszych serwisów internetowych pod względem ich popularności wśród użytkowników. Zgromadzone informacje są przetwarzane w formie zanonimizowanej. Wyrażenie zgody na analityczne pliki cookies gwarantuje dostępność wszystkich funkcjonalności.

Więcej

Dzięki reklamowym plikom cookies prezentujemy Ci najciekawsze informacje i aktualności na stronach naszych partnerów.

Promocyjne pliki cookies służą do prezentowania Ci naszych komunikatów na podstawie analizy Twoich upodobań oraz Twoich zwyczajów dotyczących przeglądanej witryny internetowej. Treści promocyjne mogą pojawić się na stronach podmiotów trzecich lub firm będących naszymi partnerami oraz innych dostawców usług. Firmy te działają w charakterze pośredników prezentujących nasze treści w postaci wiadomości, ofert, komunikatów mediów społecznościowych.

Więcej
Twoja przeglądarka blokuje powiadomienia. Kliknij Bezpieczna (Secure) i kliknij Zezwalaj
Dziękujemy, teraz zawsze będziesz na bieżąco!
Przeglądasz tę stronę w trybie offline.
Przeglądasz tę stronę w trybie online.