Czwartek, 18 kwietnia 2024
Imieniny: Apoloniusz, Bogusława, Bogusław
pochmurno
6°C

Informacja o wysokości dotacji celowej z budżetu Gminy Wschowa na realizację zadań związanych z bieżącym utrzymaniem wód i urządzeń wodnych oraz na finansowanie lub dofinansowanie inwestycji

Realizując zapisy Uchwały Nr LIV/500/2023 Rady Miejskiej we Wschowie  z dnia 22 czerwca 2023 roku w sprawie określania zasad udzielania dotacji celowej spółkom wodnym z budżetu Gminy Wschowa, trybu postępowania w sprawie udzielania dotacji i sposobu jej rozliczania, Burmistrz Miasta i Gminy Wschowa podaje do publicznej wiadomości informację o możliwości uzyskania dotacji celowej z budżetu gminy na realizacje zadań związanych z bieżącym utrzymaniem wód i urządzeń wodnych oraz na finansowanie lub dofinansowanie inwestycji położonych lub znajdujących się na terenie Gminy Wschowa, o następującej treści:

Informacja o możliwości uzyskania dotacji celowej z budżetu Gminy Wschowa na realizację zadań związanych z bieżącym utrzymaniem wód i urządzeń wodnych oraz na finansowanie lub dofinansowanie inwestycji, położonych lub znajdujących się na terenie Gminy Wschowa

            Zgodnie z art. 443 ustawy z dnia 20 lipca 2017 r. Prawo wodne (t.j.Dz.U. z 2023 r. poz. 1478 ze zm.) oraz Uchwałą Rady Miejskiej we Wschowie z dnia 22 czerwca 2023 r. w sprawie określania zasad udzielania dotacji celowej spółkom wodnym z budżetu Gminy Wschowa, trybu postępowania w sprawie udzielania dotacji i sposobu jej rozliczania, Burmistrz Miasta i Gminy Wschowa podaje do publicznej wiadomości informację o możliwości uzyskania przez spółki wodne dotacji celowej na bieżące utrzymanie wód i urządzeń wodnych oraz na finansowanie lub dofinansowanie inwestycji, położonych lub znajdujących się na terenie Gminy Wschowa.

W celu uzyskania dotacji celowej spółki wodne mogą składać wnioski w terminie do 26 marca 2024 roku na adres: Urząd Miasta i Gminy Wschowa ul. Rynek 1, 67-400 Wschowa, z dopiskiem „Dotacje celowe dla spółki wodnej”. 

Wzór wniosku stanowi załącznik do niniejszej informacji.

Wysokość środków budżetowych przeznaczonych na pomoc dla spółek wodnych w ramach niniejszej informacji wynosi 40.000,00 zł (słownie: czterdzieści tysięcy złotych 00/100).

 

Termin składania wniosków upływa z dniem 26 marca 2024 roku.

Informację podaje się do publicznej wiadomości poprzez umieszczenie jej w Biuletynie Informacji Publicznej Gminy Wschowa oraz wywieszenie na tablicy informacyjnej w Urzędzie Miasta i Gminy Wschowa.

 

Zastępca 

Burmistrza Miasta i Gminy Wschowa

                                                               /-/ Marek Kraśny

 

 

Link do uchwały: https://dzienniki.luw.pl/eli/POL_WOJ_LS/2023/1747/ogl/pol/pdf

wniosek_o_udzielenie_dotacji

uchwała_spółki_wodne

 sprawozdanie_z_udzielonej_dotacji 

powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności

DO GÓRY
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies klikając przycisk Ustawienia. Aby dowiedzieć się więcej zachęcamy do zapoznania się z Polityką Cookies oraz Polityką Prywatności.
Ustawienia

Szanujemy Twoją prywatność. Możesz zmienić ustawienia cookies lub zaakceptować je wszystkie. W dowolnym momencie możesz dokonać zmiany swoich ustawień.

Niezbędne pliki cookies służą do prawidłowego funkcjonowania strony internetowej i umożliwiają Ci komfortowe korzystanie z oferowanych przez nas usług.

Pliki cookies odpowiadają na podejmowane przez Ciebie działania w celu m.in. dostosowania Twoich ustawień preferencji prywatności, logowania czy wypełniania formularzy. Dzięki plikom cookies strona, z której korzystasz, może działać bez zakłóceń.

 

Zapoznaj się z POLITYKĄ PRYWATNOŚCI I PLIKÓW COOKIES.

Więcej

Tego typu pliki cookies umożliwiają stronie internetowej zapamiętanie wprowadzonych przez Ciebie ustawień oraz personalizację określonych funkcjonalności czy prezentowanych treści.

Dzięki tym plikom cookies możemy zapewnić Ci większy komfort korzystania z funkcjonalności naszej strony poprzez dopasowanie jej do Twoich indywidualnych preferencji. Wyrażenie zgody na funkcjonalne i personalizacyjne pliki cookies gwarantuje dostępność większej ilości funkcji na stronie.

Więcej

Analityczne pliki cookies pomagają nam rozwijać się i dostosowywać do Twoich potrzeb.

Cookies analityczne pozwalają na uzyskanie informacji w zakresie wykorzystywania witryny internetowej, miejsca oraz częstotliwości, z jaką odwiedzane są nasze serwisy www. Dane pozwalają nam na ocenę naszych serwisów internetowych pod względem ich popularności wśród użytkowników. Zgromadzone informacje są przetwarzane w formie zanonimizowanej. Wyrażenie zgody na analityczne pliki cookies gwarantuje dostępność wszystkich funkcjonalności.

Więcej

Dzięki reklamowym plikom cookies prezentujemy Ci najciekawsze informacje i aktualności na stronach naszych partnerów.

Promocyjne pliki cookies służą do prezentowania Ci naszych komunikatów na podstawie analizy Twoich upodobań oraz Twoich zwyczajów dotyczących przeglądanej witryny internetowej. Treści promocyjne mogą pojawić się na stronach podmiotów trzecich lub firm będących naszymi partnerami oraz innych dostawców usług. Firmy te działają w charakterze pośredników prezentujących nasze treści w postaci wiadomości, ofert, komunikatów mediów społecznościowych.

Więcej
Twoja przeglądarka blokuje powiadomienia. Kliknij Bezpieczna (Secure) i kliknij Zezwalaj
Dziękujemy, teraz zawsze będziesz na bieżąco!
Przeglądasz tę stronę w trybie offline.
Przeglądasz tę stronę w trybie online.