Czwartek, 18 kwietnia 2024
Imieniny: Apoloniusz, Bogusława, Bogusław
pochmurno
7°C

Ambasador Wschowy 2023 - poznaj nominowanych w kategorii SPORT

Kolejni kandydaci na Ambasadorów Wschowy 2023   
Tym razem kategoria SPORT  

Nominowani to: 
 1. Bartosz Romaniuk

Jestem amatorem biegania, który łączy pasję z pracą i codziennymi obowiązkami. Przyjaciele i znajomi wiedzą, że sport jest dla mnie nieodzownym elementem życia. 
Swoją przygodę z bieganiem rozpocząłem w 2017 roku - nie mając za sobą przeszłości lekkoatletycznej. Wtedy także dołączyłem do grupy biegowej Endorfina Wschowa. Z dumą reprezentuje Nasze miasto na zawodach biegowych - głównie na dystansie półmaratonu. Moim największym dotychczasowym osiągnięciem sportowym jest wygrana Grand Prix Półmaratonów Wielkopolski w 2022 i 2023 roku. Wkrótce rozpoczynam sezon startowy, w którym zamierzam jak najlepiej reprezentować Wschowę. Chciałbym aby Nasze miasto zajmowało zaszczytne miejsce na biegowej mapie Polski.

 2. Tadeusz Andrys

Tadeusz Andrys rozwijał swoją pasję już od najmłodszych lat. Jeździł  konno i startował w zawodach amatorskich.    Swoją przygodę z końmi zaczynał od powożenia zaprzęgiem jednokonnym, jednak zaczął pasjonować się powożeniem zaprzęgu czterokonnego.
Pan Tadeusz Andrys wraz z kilkoma osobami powołał klub sportowy w formie stowarzyszenia zwykłego o nazwie Stowarzyszenie Ranczo Rubin zrzeszającego zawodników oraz sympatyków powożenia zaprzęgami konnymi. Dziś Stowarzyszenie posiada 37 członków i działa na terenie całej Polski, a tym samym promuje Powiat Wschowski. Zawodnicy godnie reprezentują Klub Sportowy Ranczo Rubin w zawodach.
Tadeusz na swoim koncie ma między innymi udział w Halowym Pucharze Polski Zaprzęgów Czterokonnych Cavaliada Tour. Brał również udział w zawodach międzynarodowych, startował  w Zawodach Krajowych oraz Regionalnych. Największym osiągnięciem był udział w Mistrzostwach Europy w Budapeszcie w Powożeniu Zaprzęgami Czterokonnymi  w roku 2021.
Działa na rzecz promocji Miasta  i Powiatu Wschowskiego. Reprezentuje Powiat zarówno na Zawodach Krajowych, jak i międzynarodowych.
Pan Andrys w sposób godny i podniosły reprezentuje Ranczo Rubin. Jego postawa i działanie przyczyniają się do rozwoju Nowej Wsi, która jest znana już w całej Polsce. Jako organizator wydarzeń i imprez sportowych odnosi sukcesy. Cały czas stawia sobie nowe cele i w swych dążeniach nie poddaje się, dzięki czemu kreuje pozytywne postawy w społeczeństwie.

 3. Jarosław Szwarc

Jarosław Szwarc urodzony we Wschowie 26.02.1982 r.  Od urodzenia zamieszkały we Wschowie. Od dzieciństwa uwielbiałem sport , głownie jak  chyba większość chłopców piłkę nożną, oraz koszykówkę. Miłość do siatkówki narodziła się w szkole średniej gdzie mój wychowawca ( nauczyciel w-f ) zaprosił mnie na treningi. Od tamtej pory  siatkówka stała się moim ZAHIRem. Skończyłem studia AWF w Poznaniu. Od 13 lat jestem trenerem i założycielem klubu ULKS ZAHIR VOLLEY WSCHOWA.  Praca z dziećmi , młodzieżą daje mi duży zastrzyk energii do działania.

 4. Maja Maćkowiak

Nazywam się Maja Maćkowiak, mam 20 lat. Urodziłam się i wychowałam we Wschowie. Uczęszczałam do Szkoły Podstawowej nr 1 we Wschowie, gdzie tak naprawdę rozpoczęła się moja przygoda z koszykówką. Najpierw trenowałam pod czujnym okiem trenera- Czesława Kuppe, później w klubie WSTK Wschowa moimi trenerami byli Mariusz Zgrzebnicki i Jakub Chałupka. Pod opieka tych trzech trenerów odnosiłam ogromne sukcesy i to oni uświadomili mi, że koszykówka to nie tylko zabawa i sposób na nudę, ale także moja wielka miłość.
Po ukończeniu szkoły podstawowej nie chciałam rezygnować z koszykówki, dlatego trafiłam do Akademickiego Liceum Mistrzostwa Sportowego w Gorzowie Wielkopolskim, gdzie mogłam godzić naukę z treningami koszykówki.
Moje największe osiągnięcia to:
- zdobycie Młodzieżowego Pucharu Polski (U-19);
- zdobycie brązowego medalu Mistrzostw Polski (U-19);
-zdobycie złotego medalu Mistrzostw Polski  w koszykówce 3x3 (U-23);
- powołania kadry Polski koszykówki 5x5 i 3x3;
- regularna gra na parkietach 1 Ligi Kobiet;
- gra na parkietach Orlen Basket Liga Kobiet.
Obecnie mieszkam w Gorzowie Wielkopolskim, gdzie łączę naukę z trenowaniem i grą w koszykówkę.

 5. Gabriel Dziełakowski

Jestem urodzonym i wychowanym mieszkańcem Wschowy, zawsze zafascynowanym sportem. Już od najmłodszych lat brałem udział w licznych festynach i wydarzeniach sportowych organizowanych przez gminę. W wieku 10 lat, za sprawą mojego dziadka Ryszarda, dołączyłem do klubu lekkoatletycznego w Osowej Sieni, gdzie rozwijałem swoje umiejętności aż do 4. klasy liceum.
Podczas lat treningów zdobyłem wiele nagród i wyróżnień, co zaowocowało osiągnięciami na arenie krajowej i międzynarodowej. Wśród moich największych sukcesów znajdują się tytuły halowego mistrza Polski oraz mistrza Polski w kategorii U20 w skoku w dal. Ponadto, z orzełkiem na piersi zdobyłem złoty medal podczas międzynarodowego meczu lekkoatletycznego w Mariborze właśnie w tej konkurencji.
Nieustannie dążąc do doskonalenia swoich umiejętności, wziąłem udział w prestiżowych zawodach, takich jak Copernicus Cup 2023 w Toruniu, gdzie miałem zaszczyt rywalizować z doświadczonymi seniorami i mistrzami olimpijskimi, zajmując zaszczytne czwarte miejsce.
Moja pasja do sportu, determinacja i ciężka praca to fundamenty, na których buduję swoją drogę do sukcesu.

Zachęcamy do głosowania do 20 marca poprzez formularz na stronie  https://ambasador.wschowa.pl/ambasador-wschowy/glosowanie 

sport 

powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności

DO GÓRY
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies klikając przycisk Ustawienia. Aby dowiedzieć się więcej zachęcamy do zapoznania się z Polityką Cookies oraz Polityką Prywatności.
Ustawienia

Szanujemy Twoją prywatność. Możesz zmienić ustawienia cookies lub zaakceptować je wszystkie. W dowolnym momencie możesz dokonać zmiany swoich ustawień.

Niezbędne pliki cookies służą do prawidłowego funkcjonowania strony internetowej i umożliwiają Ci komfortowe korzystanie z oferowanych przez nas usług.

Pliki cookies odpowiadają na podejmowane przez Ciebie działania w celu m.in. dostosowania Twoich ustawień preferencji prywatności, logowania czy wypełniania formularzy. Dzięki plikom cookies strona, z której korzystasz, może działać bez zakłóceń.

 

Zapoznaj się z POLITYKĄ PRYWATNOŚCI I PLIKÓW COOKIES.

Więcej

Tego typu pliki cookies umożliwiają stronie internetowej zapamiętanie wprowadzonych przez Ciebie ustawień oraz personalizację określonych funkcjonalności czy prezentowanych treści.

Dzięki tym plikom cookies możemy zapewnić Ci większy komfort korzystania z funkcjonalności naszej strony poprzez dopasowanie jej do Twoich indywidualnych preferencji. Wyrażenie zgody na funkcjonalne i personalizacyjne pliki cookies gwarantuje dostępność większej ilości funkcji na stronie.

Więcej

Analityczne pliki cookies pomagają nam rozwijać się i dostosowywać do Twoich potrzeb.

Cookies analityczne pozwalają na uzyskanie informacji w zakresie wykorzystywania witryny internetowej, miejsca oraz częstotliwości, z jaką odwiedzane są nasze serwisy www. Dane pozwalają nam na ocenę naszych serwisów internetowych pod względem ich popularności wśród użytkowników. Zgromadzone informacje są przetwarzane w formie zanonimizowanej. Wyrażenie zgody na analityczne pliki cookies gwarantuje dostępność wszystkich funkcjonalności.

Więcej

Dzięki reklamowym plikom cookies prezentujemy Ci najciekawsze informacje i aktualności na stronach naszych partnerów.

Promocyjne pliki cookies służą do prezentowania Ci naszych komunikatów na podstawie analizy Twoich upodobań oraz Twoich zwyczajów dotyczących przeglądanej witryny internetowej. Treści promocyjne mogą pojawić się na stronach podmiotów trzecich lub firm będących naszymi partnerami oraz innych dostawców usług. Firmy te działają w charakterze pośredników prezentujących nasze treści w postaci wiadomości, ofert, komunikatów mediów społecznościowych.

Więcej
Twoja przeglądarka blokuje powiadomienia. Kliknij Bezpieczna (Secure) i kliknij Zezwalaj
Dziękujemy, teraz zawsze będziesz na bieżąco!
Przeglądasz tę stronę w trybie offline.
Przeglądasz tę stronę w trybie online.