deszcz

Tym razem kategoria SPORT

Nominowani to:
 1. Bartosz Romaniuk

Jestem amatorem biegania, który łączy pasję z pracą i codziennymi obowiązkami. Przyjaciele i znajomi wiedzą, że sport jest dla mnie nieodzownym elementem życia.
Swoją przygodę z bieganiem rozpocząłem w 2017 roku - nie mając za sobą przeszłości lekkoatletycznej. Wtedy także dołączyłem do grupy biegowej Endorfina Wschowa. Z dumą reprezentuje Nasze miasto na zawodach biegowych - głównie na dystansie półmaratonu. Moim największym dotychczasowym osiągnięciem sportowym jest wygrana Grand Prix Półmaratonów Wielkopolski w 2022 i 2023 roku. Wkrótce rozpoczynam sezon startowy, w którym zamierzam jak najlepiej reprezentować Wschowę. Chciałbym aby Nasze miasto zajmowało zaszczytne miejsce na biegowej mapie Polski.

2. Tadeusz Andrys

Tadeusz Andrys rozwijał swoją pasję już od najmłodszych lat. Jeździł  konno i startował w zawodach amatorskich.    Swoją przygodę z końmi zaczynał od powożenia zaprzęgiem jednokonnym, jednak zaczął pasjonować się powożeniem zaprzęgu czterokonnego.
Pan Tadeusz Andrys wraz z kilkoma osobami powołał klub sportowy w formie stowarzyszenia zwykłego o nazwie Stowarzyszenie Ranczo Rubin zrzeszającego zawodników oraz sympatyków powożenia zaprzęgami konnymi. Dziś Stowarzyszenie posiada 37 członków i działa na terenie całej Polski, a tym samym promuje Powiat Wschowski. Zawodnicy godnie reprezentują Klub Sportowy Ranczo Rubin w zawodach.
Tadeusz na swoim koncie ma między innymi udział w Halowym Pucharze Polski Zaprzęgów Czterokonnych Cavaliada Tour. Brał również udział w zawodach międzynarodowych, startował  w Zawodach Krajowych oraz Regionalnych. Największym osiągnięciem był udział w Mistrzostwach Europy w Budapeszcie w Powożeniu Zaprzęgami Czterokonnymi  w roku 2021.
Działa na rzecz promocji Miasta  i Powiatu Wschowskiego. Reprezentuje Powiat zarówno na Zawodach Krajowych, jak i międzynarodowych.
Pan Andrys w sposób godny i podniosły reprezentuje Ranczo Rubin. Jego postawa i działanie przyczyniają się do rozwoju Nowej Wsi, która jest znana już w całej Polsce. Jako organizator wydarzeń i imprez sportowych odnosi sukcesy. Cały czas stawia sobie nowe cele i w swych dążeniach nie poddaje się, dzięki czemu kreuje pozytywne postawy w społeczeństwie.

3. Jarosław Szwarc

Jarosław Szwarc urodzony we Wschowie 26.02.1982 r.  Od urodzenia zamieszkały we Wschowie. Od dzieciństwa uwielbiałem sport , głownie jak  chyba większość chłopców piłkę nożną, oraz koszykówkę. Miłość do siatkówki narodziła się w szkole średniej gdzie mój wychowawca ( nauczyciel w-f ) zaprosił mnie na treningi. Od tamtej pory  siatkówka stała się moim ZAHIRem. Skończyłem studia AWF w Poznaniu. Od 13 lat jestem trenerem i założycielem klubu ULKS ZAHIR VOLLEY WSCHOWA.  Praca z dziećmi , młodzieżą daje mi duży zastrzyk energii do działania.

4. Maja Maćkowiak

Nazywam się Maja Maćkowiak, mam 20 lat. Urodziłam się i wychowałam we Wschowie. Uczęszczałam do Szkoły Podstawowej nr 1 we Wschowie, gdzie tak naprawdę rozpoczęła się moja przygoda z koszykówką. Najpierw trenowałam pod czujnym okiem trenera- Czesława Kuppe, później w klubie WSTK Wschowa moimi trenerami byli Mariusz Zgrzebnicki i Jakub Chałupka. Pod opieka tych trzech trenerów odnosiłam ogromne sukcesy i to oni uświadomili mi, że koszykówka to nie tylko zabawa i sposób na nudę, ale także moja wielka miłość.
Po ukończeniu szkoły podstawowej nie chciałam rezygnować z koszykówki, dlatego trafiłam do Akademickiego Liceum Mistrzostwa Sportowego w Gorzowie Wielkopolskim, gdzie mogłam godzić naukę z treningami koszykówki.
Moje największe osiągnięcia to:
- zdobycie Młodzieżowego Pucharu Polski (U-19);
- zdobycie brązowego medalu Mistrzostw Polski (U-19);
-zdobycie złotego medalu Mistrzostw Polski  w koszykówce 3x3 (U-23);
- powołania kadry Polski koszykówki 5x5 i 3x3;
- regularna gra na parkietach 1 Ligi Kobiet;
- gra na parkietach Orlen Basket Liga Kobiet.
Obecnie mieszkam w Gorzowie Wielkopolskim, gdzie łączę naukę z trenowaniem i grą w koszykówkę.

5. Gabriel Dziełakowski

Jestem urodzonym i wychowanym mieszkańcem Wschowy, zawsze zafascynowanym sportem. Już od najmłodszych lat brałem udział w licznych festynach i wydarzeniach sportowych organizowanych przez gminę. W wieku 10 lat, za sprawą mojego dziadka Ryszarda, dołączyłem do klubu lekkoatletycznego w Osowej Sieni, gdzie rozwijałem swoje umiejętności aż do 4. klasy liceum.
Podczas lat treningów zdobyłem wiele nagród i wyróżnień, co zaowocowało osiągnięciami na arenie krajowej i międzynarodowej. Wśród moich największych sukcesów znajdują się tytuły halowego mistrza Polski oraz mistrza Polski w kategorii U20 w skoku w dal. Ponadto, z orzełkiem na piersi zdobyłem złoty medal podczas międzynarodowego meczu lekkoatletycznego w Mariborze właśnie w tej konkurencji.
Nieustannie dążąc do doskonalenia swoich umiejętności, wziąłem udział w prestiżowych zawodach, takich jak Copernicus Cup 2023 w Toruniu, gdzie miałem zaszczyt rywalizować z doświadczonymi seniorami i mistrzami olimpijskimi, zajmując zaszczytne czwarte miejsce.
Moja pasja do sportu, determinacja i ciężka praca to fundamenty, na których buduję swoją drogę do sukcesu.

Zachęcamy do głosowania do 20 marca poprzez formularz na stronie  https://ambasador.wschowa.pl/ambasador-wschowy/glosowanie