deszcz

Tym razem kategoria KULTURA

Nominowani to:
 1. Norbert Wronka

Półfinalista 13 edycji programu „The Voice Of Poland”, gość muzyczny programów „Jaka To Melodia” czy „Rytmy Dwójki”. Występował na letniej trasie Dwójki w Opolu i Dyneburgu (Łotwa).
Występował na trasie „Christmas Time” na jednej scenie z: Justyną Steczkowską, Michałem Szpakiem, Natalią Kukulską czy Krzysztofem Cugowskim.
Prężnie działa w swoich social mediach gdzie obserwuje go ponad 180 tys osób
Na co dzień student Psychologii w Warszawie.

2. Krzysztof Milanowski

Nazywam się Krzysztof Milanowski. Miałem to szczęście urodzić się i mieszkać w królewskim mieście Wschowa. Moją pasją od pacholęcych lat było i jest modelarstwo i muzyka. Pochodzę raczej z ubogiej rodziny bez żadnych tradycji muzycznych a jednak muzyka towarzyszyła mi zawsze. Jestem samoukiem. Ucząc się w Głogowskim technikum, czy później pracując zawodowo w weekendy grywałem na gitarze na dancingach, weselach, zabawach z lokalnymi zespołami muzycznymi. Dorosłe życie też niestety nie było usłane różami. Około 20 lat temu zostałem rodzicem samotnie wychowującym dziecko. Sytuacja ekonomiczna i troska o przyszłość dziecka zmusiła mnie do wyjazdu za chlebem do Irlandii. Tam tęsknota za Polską, za Wschową najwięcej dała się odczuć. To tam zaczęły powstawać makiety budynków mojego ukochanego miasta. Tam powstał wschowski dworzec kolejowy, kino, ratusz czy makieta straży pożarnej. Gdy syn skończył studia, usamodzielnił się mogłem wreszcie z czystym sumieniem wrócić do kraju. Wróciłem 2 lata temu i mogłem cieszyć się spacerując ulicami Wschowy. Nie było mnie raptem 17 lat. Na szczęście po powrocie do ojczyzny los postawił na mojej drodze ludzi, którzy podobnie jak ja kochają Wschowę, kochają pomagać innym, kochają muzykę. Wymienić wszystkich niepodobna ale są to min .p.Anna Muszkieta, p.Ada Knieć i wielu innych. Dzięki takim ludziom rzuciłem się w wir czynienia dobra w moim mniemaniu. Zostałem przyjęty w poczet członków stowarzyszenia BIS, a później zostałem jego sekretarzem. Wspólnie z Anną Muszkietą zaczęliśmy prowadzić koncerty Orkiestry MAESTOSO, grupy muzycznej Blacha oraz ostatnio koncert zaproszonej Orkiestry z Gniezna. W tym czasie powstały też kolejne makiety wschowskich budynków, szkoła muzyczna i biały domek. Dodam tylko ,że każda z makiet zasiliła aukcje charytatywne. Reaktywowałem również zespół muzyczny Morris, który również uczestniczy w koncertach charytatywnych , WOŚP czy innych wydarzeniach w naszym mieście. Jakby tego  było mało wspólnie z Anną Muszkietą staramy się umilać czas internetowy mieszkańcom naszej gminy, przypominając im muzycznie o każdym nadchodzącym święcie.  Spotkaliśmy się tam z bardzo ciepłym przyjęciem.
To Wy mieszkańcy Wschowy i okolic dajecie nam siłę do tych działań.
Na co dzień jestem ojcem dwóch wspaniałych córek i syna. Dziadkiem trojga cudownych wnucząt i skromnym mechanikiem w jednej z Leszczyńskiej firm.
Miłym zaskoczeniem dla mnie była nominacja na ambasadora Wschowy 2023. Uważam, że każdy z nas jest takim ambasadorem . Lecz jeśli widzicie go państwo we mnie pozostaje mi pochylić głowę i podziękować.  Pozdrawiam serdecznie Krzysztof.

3. Młodzieżowa Orkiestra Dęta MAESTOSO

Orkiestra powstała w 2005 roku przy Stowarzyszeniu Kultury Ziemi Wschowskiej, a jej założycielami byli Karol Muszkieta, Eugeniusz Dzięcielewski, Halina Drgas oraz Dominik Olejniczak. Od 2018 roku dyrygentem orkiestry jest Remigiusz Kuropka. To z jego inicjatywy orkiestra otrzymała nazwę MAESTOSO oraz rozpoczęła współpracę z Centrum Kultury i Rekreacji we Wschowie. Orkiestra liczy aktualnie około 50 muzyków. W roku 2020 Maestoso nagrała pierwszą debiutancką płytę. Muzycy występują nie tylko na terenie kraju, ale również poza jego granicami. Najczęstszym kierunkiem jest Francja, gdzie orkiestra reprezentowała Wschowę już 4 razy, a ich ostatni występ podczas sylwestra obejrzało aż 25 tys. widzów. Orkiestra Maestoso regularnie zaprasza na swoje koncerty, tradycją już stał się Koncert Noworoczny, Patriotyczny oraz Świąteczny. Orkiestra wciąż się rozwija i zaskakuje publiczność, od pewnego czasu muzycy podczas wykonywanych przez siebie utworów prezentują choreografie taneczne. W 2023 roku zagrali ponad 30 koncertów, wystąpił z nimi trębacz Sławomir Cichor, film z ich koncertu obejrzało ponad 205 tys. widzów, a urywek nagrania z ich próby pojawił się na vlogmasie jednego z najpopularniejszych youtuberów w Polsce! W 2025 roku Orkiestra będzie obchodziła swoje 20-lecie istnienia!

Zachęcamy do głosowania do 20 marca poprzez formularz na stronie  https://ambasador.wschowa.pl/ambasador-wschowy/glosowanie

kultura