Rusza Wschowski Uniwersytet Dziecięcy

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy we Wschowie rozpoczyna nowy projekt edukacyjny dla najmłodszych mieszkańców naszej gminy. Zajęcia Wschowskiego Uniwersytetu Dziecięcego skierowane są dla dzieci w wieku od 6 do 10 lat, a patronem naukowym tej inicjatywy jest Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. J. A. Komeńskiego w Lesznie.

Ideą Wschowskiego Uniwersytetu Dziecięcego jest propagowanie nauki przez zabawę. Zajęcia odbywać się będą cyklicznie, głównie w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy we Wschowie, a ich zakres obejmować będzie zagadnienia związane z humanistyką, matematyką, przyrodą, kulturą czy profilaktyką. Każdy uczestnik otrzyma specjalny indeks, a rok nauki tak jak na prawdziwym Uniwersytecie podzielony będzie na semestr letni i zimowy. Udział w projekcie jest bezpłatny, a o zakwalifikowaniu decyduje kolejność zgłoszeń.

- Jestem bardzo zadowolony, że dyrektor i pracownicy Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy we Wschowie wychodzą z kolejną inicjatywą skierowaną do najmłodszych. Takie działania pokazują, że biblioteka to nie tylko miejsce wypożyczania książek, ale przestrzeń do wielu wydarzeń kulturalnych czy naukowych – mówi burmistrz Konrad Antkowiak. – We Wschowie od lat skutecznie działa Uniwersytet Trzeciego Wieku, teraz swoją „Alma Mater” będą miały dzieci. W dzisiejszych czasach, kiedy tak ciężko odciągnąć młodzież od elektroniki, zaszczepienie pasji do nauki u najmłodszych może procentować w przyszłości.

Zapisy dzieci ruszają już w poniedziałek 19 września i potrwają do końca miesiąca. Szczegółowe informację odnajdą Państwo w regulaminie, który zamieszczamy poniżej.

Do pobrania: 

Publikacja: olek