Złoty medal w skokach przez przeszkody

09.10.2020

W dniach 1-4.10.2020 w Lesznie odbył się Halowy Puchar Polski Dzieci i Młodzieży w skokach przez przeszkody. Nikola Panarowicz, uczennica VIII klasy szkoły podstawowej nr 1 we Wschowie, zawodniczka Klubu Jeździeckiego Bonanza Jędrzychowice w swojej gr. C okazała się najlepsza. Po trzydniowych startach na swoim 7-letnim kucu Maroko oraz na 5-letniej klaczy Anapon Black Beauty weszła do finału z Marokiem z czystym kontem. Finałowe rozgrywki również pokonała bezbłędnie i zdobyła złoty medal.

Nikola swoją przygodę z końmi rozpoczęła jako mała dziewczynka. Na początku były to oprowadzanki, pierwsze lonże, potem samodzielne jazdy na małych kucykach. Z biegiem czasu coraz szybciej i pewniej robiła postępy i całkowicie weszła w świat koni. Na dzień dzisiejszy jest to jej ogromna pasja i radość życia. Dzięki swojej ogromnej pracy, jaką wkłada w treningi i czasu poświęconego na doskonalenie swoich umiejętności na swoim koncie ma już za sobą trzykrotne zdobycie tytułu Mistrza Województwa Lubuskiego, zdobycie I miejsca na zawodach ogólnopolskich dzieci i młodzieży na Hipodromie w Sopocie (lipiec 2020), zdobycie kwalifikacji na Ogólnopolską Olimpiadę Dzieci i Młodzieży, która odbyła się we wrześniu w Lesznie i gdzie zajęła IV miejsce. Udział w Mistrzostwach Polski w Jakubowicach, które ukończyła na 6 miejscu oraz jeszcze wiele innych osiągnięć z miejscami na podium.

Tekst: P.P. 

Autor: zuzanna