"Yogi" oficjalnie przekazany

14.01.2022

Dzisiaj odbyła się uroczystość przekazania wozu strażackiego dla OSP Osowa Sień, który druhny i druhowie pieszczotliwie nazwali "Yogi". Na placu przed Komendą Powiatową Państwowej Straży Pożarnej z rąk Wojewody Lubuskiego Władysława Dajczaka, Komendanta Wojewódzkiego Pańśtwowej Straży Pożarnej st. bryg. Patryka Maruszaka, prezesa zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochorny Środowiska i Gospodarki Wodnej Mariusza Herbuta oraz Burmistrza Miasta i Gminy Wschowa Konrada Antkowiaka strażacy z OSP Osowa Sień odebrali kluczyki, dowód rejestracyjny oraz pamiątkowe dyplomy i mogą już oficjalnie cieszyć się z nowego samochodu.

- To już trzeci zakupiony samochód dla OSP z terenu Gminy w ciągu ostatnich dwóch lat, a zakup sfinansowano dzięki dofinansowaniu na ponad 600 000 złotych z Urzędu Marszałkowskiego, Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej, Narodowego i Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz przy udziale 200 0000 zł z budżetu Gminy Wschowa - mówi burmistrz Konrad Antkowiak. - Ten nowoczesny wóz nie tylko ułatwi codzienną pracę strażakom ochotnikom ale też znacznie podniesie poziom bezpieczeństwa mieszkańców.

Poprzednie wozy strażackiego otrzymały OSP Wschowa oraz OSP Konradowo. Dodatkowo w ciągu ostatnich lat systematycznie wzrastał budżet przeznaczony na realizację zadań związanych z bezpieczeństwem pożarowym, które to zadania realizują Ochotnicze Straże Pożarne. 

 

Autor: olek