Wybrano najciekawsze koncepcje

31.12.2021

Zakończył się konkurs na opracowanie koncepcji architektonicznej dla przebiegu ulic: Wolsztyńska, Niepodległości, Księdza Kostki, Okrężna oraz Bohaterów Westerplatte. Sąd konkursowy zadecydował o zwycięstwie pracy przygotowanej przez ARCHAID Pracownia Architektoniczna Jacek Szewczyk ze Szczecina. Ulice Wschowy znacząco się zmienią.

Głównymi założeniami przedstawionymi przed uczestnikami konkursu było wprowadzenie w centrum miasta więcej zieleni, miejsc do rekreacji i spotkań społecznych oraz przekształcenie ulicy Bohaterów Westerplatte w deptak. Zwycięska praca zawiera wszystkie te elementy, dodatkowo wprowadzając nowe rozwiązania dla skrzyżowań ulicy Wolsztyńskiej z Czereśniową, Plac Grunwaldu i Kościuszki.

- Zależało nam na wprowadzeniu większej zieleni i przestrzenni do spotkań w centrum Wschowy. Przygotowana koncepcja to pierwszy krok, następnie przeprowadzone zostaną negocjacje dotyczące opracowania dokumentacji technicznej. Podczas wczorajszej sesji Rady Miejskiej podjęto uchwałę budżetową na przyszły rok, która zapewnia finansowanie wykonania projektu przebudowy ulicy Bohaterów Westerplatte, w celu stworzenia tam deptaku – wyjaśnia Burmistrz Konrad Antkowiak. - Uchwalono też Wieloletnią Prognozę Finansową, w której wskazano wydatek na realizację tego zadania w latach 2022-2025 w wysokości 5 788 500 zł. Będziemy także ubiegać się o środki zewnętrzne na przeprowadzenie tych inwestycji.

Kolejnym etapem działań urzędu będą negocjacje dotyczące przygotowania projektów technicznych przez zwycięzcę konkursu. Jako pierwszy przygotowany ma być dokument dotyczący przebudowy ulicy Bohaterów Westerplatte i stworzenia tam deptaku. Szczegóły koncepcji przedstawiamy w załączonych poniżej dokumentach.

Do pobrania: 
PDF icon a3-p1.pdf (6.93 MB)
Pobierz PDF
PDF icon a3-p2.pdf (6.57 MB)
Pobierz PDF
PDF icon a3-p3.pdf (6.61 MB)
Pobierz PDF
PDF icon a3-p4.pdf (5.75 MB)
Pobierz PDF

Autor: olek