Wschowscy lekkoatleci z LLKS z kolejnymi sukcesami

12.09.2018
Autor zdjęć: 
LLKS Osowa Sień

We Wrocławiu, w sobotę 8 września odbyły się Mistrzostwa Makroregionu Młodzików (U16) w Lekkiej Atletyce. Bardzo dobrze w tej imprezie zaprezentowali się wschowscy lekkoatleci z LLKS Osowa Sień. Wszyscy uzyskali w swoich konkurencjach rekordy życiowe i zajęli punktowane miejsca. Najlepiej spisała się Julia Ścisłowska, która wywalczyła po pięknej walce srebrny medal w biegu na 2000m z wynikiem 7,11,54’. Podopieczna trenera Andrzeja Orłowskiego uzyskała prawo startu w Mistrzostwach Polski Młodzików, które za 2 tygodnie odbędą się w Bełchatowie. Gabriel Dziełakowski, Dominika Pihil, Maria Ciemierzewska i Julia Ścisłowska pokazali, że mimo braku warunków do uprawiania LA we Wschowie, upór i ciężka praca prowadzą do kolejnych laurów. Bardzo cieszymy się, że mamy kolejnego finalistę Mistrzostw Polski w sporcie olimpijskim we Wschowie. Brawa i Gratulacje.

Wyjazd finansowany dzięki wsparciu Banku Spółdzielczego we Wschowie i dotacji UMiG Wschowa. Szczególne podziękowania dla OKF w Górze za możliwość korzystania z obiektów sportowych, na których od kilku lat trenują wschowscy lekkoatleci.

/A. Orłowski/

Autor: s.ps