Wschowa na Mistrzostwach Europy w tle Matterhornu.

09.07.2019

    Szwajcarskie Zermatt było gospodarzem Mistrzostw Europy w Biegach Górskich. Wschowę w tej imprezie reprezentowała 16-sto letnia Julia Ścisłowska z LLKS Osowa Sień, podopieczna trenera Andrzeja Orłowskiego. Nasza zawodniczka okazała się najlepszą polską juniorką w stawce zawodniczek do lat 20, plasując się na 38 miejscu. To bardzo dobry występ w stawce najlepszych biegaczek pod górę.

   Przepiękna trasa o długości blisko 6km okazała się bardzo wymagająca ze względu na usytuowanie mety na wysokości blisko 2600m. Organizatorzy zadbali o piękne usytuowanie finiszu z widokiem na Matterhorn, najczęściej fotografowaną górę świata. Dla młodej zawodniczki z Dębowej Łęki, był to udany debiut w rywalizacji międzynarodowej. Jak powiedział opiekun juniorów podczas tego wyjazdu, trenerAndrzej Orłowski „taki start to bardzo cenne doświadczenia, które z pewnością zaprocentują w rozwoju sportowym tej utalentowanej zawodniczki". Warto dodać, że kierownikiem wyjazdu z ramienia Polskiego Związku Lekkiej Atletyki był pochodzący ze Wschowy Andrzej Puchacz. 

   A już w tym tygodniu Julia, wraz ze swoją klubową koleżanką Marią Ciemierzewską, będą rywalizować w Mistrzostwach Polski U18 w Lekkiej Atletyce w Poznaniu.

(AO)

Autor: olek