Wpłynęły oferty na przebudowę Nowych Ogrodów

17.12.2019

W poniedziałek, 16 grudnia, odbyło się otwarcie ofert w przetargu na przebudowę drogi w ciągu ulicy Nowe Ogrody. W terminie wpłynęły cztery oferty, wszystkie mieszczące się w kwocie przeznaczonej na wykonanie inwestycji.

Już w przyszłym roku nie do poznania zmieni się ulica Nowe Ogrody. Mieszkańcy w końcu poruszać się będą drogą bez dziur, a piesi zyskają chodnik. Wszystko dzięki inwestycji, która otrzymała 80% dofinansowanie z budżetu Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego.

Wczoraj, 16 grudnia, minął termin składania ofert w postępowaniu przetargowym. Wpłynęły cztery oferty, z których każda mieści się w zabezpieczonej na ten cel kwocie. Szczegóły złożonych ofert dostępne są w tabeli.

Przypomnijmy, że w ramach zadania wykonany zostanie II etap przebudowy drogi gminnej nr 006806F Wschowa - Buczyna (Papiernia) łączącej ul. Wolsztyńską we Wschowie z drogą powiatową nr 1012F (Nowa Wieś – Osowa Sień), polegający na poszerzeniu drogi biegnącej przez Nowe Ogrody do 5 metrów na odcinku niemal 1400 metrów. Wzdłuż drogi na odcinku 500 metrów powstanie chodnik, nowe przystanki autobusowe wraz z wiatami, przejście dla pieszych, zjazdy do posesji i odtworzone zostaną przydrożne rowy.

Aktualnie trwa ocena ofert i przygotowywanie dokumentów potrzebnych do sporządzenia umowy z ewentualnym wykonawcą.

Autor: olek