Wirtualne gry i zabawy

12.05.2020

Hasło tegorocznego Tygodnia Bibliotek brzmi „Zasmakuj w bibliotece”. Jego autor, Mariusz Nakielny,  starszy kustosz Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bochni, uzasadniania je w następujący sposób: "Zasmakuj w bibliotece, bo książką warto się delektować, smakujmy słowa, ciągle i wciąż od nowa. Korzystajmy z kalejdoskopu ofert dla naszych najważniejszych gości – Czytelników, by każdy z nich znalazł w bibliotece łakomy literacki kąsek. To dla Was entuzjastów literatury i kultury jesteśmy." Zazwyczaj Tydzień Bibliotek obchodzony jest bardzo intensywnie poprzez organizację różnego rodzaju wydarzeń – spotkań autorskich, warsztatów, wykładów, koncertów, konkursów oraz wielu innych, często bardzo kreatywnych inicjatyw, których adresatami są zarówno dorośli, jak i dzieci. Ten wyjątkowy dla wszystkich rok ogranicza do zera wszelkie działania bezpośrednie, przenosząc obchody do sieci.

Wschowska biblioteka nawiązując do hasła, proponuje swoim czytelnikom wirtualne gry i zabawy dotyczące książek oraz publikowane codziennie na facebooku trzy cykle, prezentujące ciekawe pozycje literackie. Pierwszy z nich to #LiterackieMenu, z którego można dowiedzieć się   o książkach najchętniej wypożyczanych przez naszych Czytelników. Drugi cykl, pod hasłem „Zasmakuj w książce”, to propozycje powieści, dzięki którym delektować się można nie tylko słowem, bowiem   w ich treści odnajdziemy również smakowite przepisy. Trzecia akcja skierowana jest do najmłodszych – w „Biblioteczce małego smakosza” prezentujemy książki kucharskie dla najmłodszych, które wypożyczyć można w Oddziale dla Dzieci. Warto więc zaobserwować profil Biblioteki na facebooku, by być na bieżąco!

Escape game w bibliotece i wiele innych znajdziesz na facebook.com/bibliotekawschowa/

Autor: s.ps