Wakacje 2022 – wypoczywaj bezpiecznie !!!

27.07.2022

Służby mundurowe  przeprowadzają spotkania z dziećmi wypoczywającymi na terenie Powiatu Wschowskiego . W trakcie tych spotykań mundurowi przypominają zasady bezpieczeństwa nad wodą oraz przypominają i pokazują jak bezpiecznie wypoczywać w trakcie wakacji. Ponadto funkcjonariusze udostępniają sprzęt jakim dysponują oraz przeprowadzają praktyczne  pokazy np. ratownictwa medycznego.

Już od kilu lat w tych działaniach uczestniczy również Straż Miejska  , która skupia się na omówieniu przepisów porządkowych oraz przepisów z zakresu ochrony środowiska i ustawy o ochronie zwierząt.  Takie spotkania odbyły się na Półkoloniach dla najmłodszych mieszkańców Gminy  oraz na  obozowiskach harcerskich usytuowanych na terenie Gminy Wschowa. 

Zdjęcia KPP Wschowa

Autor: dominika