VI Ogólnopolski Maraton Przedszkolaków

08.10.2020

7 października 2020 r. na Stadionie Miejskim we Wschowie miała miejsce kolejna część Ogólnopolskiego Maratonu Przedszkolaków „Sprintem do maratonu”. VI edycja trwa od 28 września do 17 października 2020 r. W tym roku wzięło w nim udział już ponad 8 tysięcy dzieci, którzy przebiegli łącznie ponad 24 tysiące kilometrów. Do akcji włączyły się również przedszkola ze Wschowy: Przedszkole Specjalne nr 6 Kraina Tęczy, Niepubliczne Przedszkole Sióstr Salezjanek, Niepubliczne Przedszkole Happyland oraz Niepubliczne Przedszkole Złota Rybka u Dula.

Dzieci startowały w następujących biegach:

  • 4-latki: bieg na 60 metrów,
  • 5-latki: bieg na 80 metrów,
  • 6-latki: bieg na 100 metrów.

I Zastępca Burmistrza Marta Panicz-Szajnkenig pomogła we wręczaniu wszystkim zawodnikom medali za ukończenie biegu. W poszczególnych kategoriach wyróżniono również trzy osoby, które dobiegły na metę jako pierwsze. Ponadto wręczono puchary dla każdej placówki.

Wydarzenie zorganizowali pracownicy Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego we Wschowie wraz z Panią Dyrektor Lucyną Kowalczykowską.

Autor: zuzanna