Trwa remont sali widowiskowej CKiR

16.05.2019

Długo wyczekiwany remont sali widowiskowej trwa. Jak pisaliśmy wcześniej Gmina Wschowa otrzymała dofinansowanie z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego na remont sali widowiskowej Centrum Kultury i Rekreacji we Wschowie. Zadanie pn. Modernizacja i cyfryzacja wraz z montażem systemu nagłośnienia sali widowiskowej CKiR otrzymało dofinansowanie w wysokości 1 004 000,00 zł. Po uporaniu się z problemami technicznymi dotyczącymi stropu, prace budowlane z coraz większym tempem zbliżają się do końca. Już we wrześniu tego roku sala będzie zupełnie odmieniona.

Warto wspomnieć, że o pozyskanie środków starało się blisko 600 podmiotów. Jednak wymogi formalne spełniło tylko 51 z nich. 

Program Ministerstwa ma na celu zapewnienie optymalnych warunków dla działalności domów i ośrodków kultury oraz centrów kultury i sztuki w zakresie edukacji kulturalnej i animacji kultury poprzez modernizację i rozbudowę ich infrastruktury.

Zachęcamy do zapoznania się z galerią zdjęć ukazujących aktualny postęp pracy. 

Autor: olek