Sukcesy i medale wschowskich lekkoatletów

03.07.2018
Autor zdjęć: 
Andrzej Orłowski

Bardzo pracowity początek sezonu mieli lekkoatleci z LLKS Osowa Sień. Podczas zakończonych w obecnym tygodniu 72 Mistrzostw Polski Juniorów w Lekkiej Atletyce we Włocławku, znakomicie spisała się debiutująca w nowej kategorii wiekowej Klaudia Pawlus. Licealistka z I ZS we Wschowie wywalczyła srebrny medal Mistrzostw Polski do lat 20 w biegu na 2000m z przeszkodami oraz zajęła 4m w debiucie na dystansie 5000m z bardzo wartościowym wynikiem 17’40”. To kolejny ogromny sukces bardzo zdolnej mieszkanki Hetmanic.

Kilka tygodni wcześniej w Pucharze Flandrii w belgijskim Oordegem Klaudia Pawlus okazała się 4 juniorką na olimpijskim dystansie 3000m z przeszkodami. Dzięki uzyskanemu rezultatowi zawodniczka wywalczyła prawo startu w Mistrzostwach Polski Seniorów.
Rafał Matuszczak bardzo udanie zadebiutował na dystansie półmaratonu (21km 97m) w San Diego w Stanach Zjednoczonych. Doświadczony zawodnik LLKS Osowa Sień, pochodzący z Lginia, ustanowił znakomity rekord życiowy 1h 6’ 50”.(Nr 222 na zdjęciu)

Młodsi wschowscy lekkoatleci również nie próżnowali. Podczas zawodów w Żarach, Lesznie, Wrocławiu, Białogardzie, Słubicach i Szprotawie poprawili wiele rekordów życiowych i zdobyli kilka medali. W zawodach uczestniczyli: Julia Ścisłowska, Dominka Pihil, Martyna Nowak, Maria Ciemierzewska, Kacper Chruszczewski Rafał Nowiński, Orian Suda, Gabriel Dziełakowski, Laura Bursztyn, Julia Mierzynska, Dominika Hauza.

Trzymamy kciuki za podopiecznych trenera Andrzeja Orłowskiego w dalszej części sezonu.

Wyjazdy finansowane są z dotacji UMiG Wschowa oraz dzięki pomocy Banku Spółdzielczego we Wschowie.

/Andrzej Orłowski/

Autor: s.ps