Streetball czyli koszykówka uliczna na wschowskim rynku

19.06.2018
Autor zdjęć: 
CKiR Wschowa

Dni Wschowy to nie tylko muzyka, ale i wiele przyjemności sportowych. Na wschowskim rynku została rozegrana koszykówka uliczna. W zawodach wzięło udział 15 zespołów. Tego dnia grali dorośli i młodzież. Do wygrania były nagrody pieniężne, puchary i medale. Pomysłodawcą Streetballu był Mirosław Zgrzebnicki, prezes WSTK, który już od dłuższego czasu zamierzał wyjść z koszykówką poza salę sportową. Jak pokazały zmagania i duże zainteresowanie graczy, było warto. Streetball jest bardzo popularnym sportem, który przyciąga zawodników z okolicznych miast. Do tegorocznych rozgrywek zgłosili się koszykarze, którzy grali lub grają w I oraz II lidze. To zawodnicy z Międzychodu, Jamalexu z I ligi czy Lubina.
Na placu przed Ratuszem postawione zostały kosze, a mecze były rozgrywane przez trzyosobowe drużyny, które grały po 10 minut. Pozytywne emocje sportowe, dobra gra, zacięta rywalizacja, tak w skrócie można opisać pierwszą koszykówkę uliczną zorganizowaną we Wschowie. Zwycięzcą okazał się zespół, który składał się z zawodników z Wrocławia i Wschowy. To oni właśnie wygrali główną nagrodę pieniężną w wysokości 700 złotych.

Autor: s.ps