Straż Miejska pomogła rannemu myszołowowi

23.04.2020

Funkcjonariusze Straży Miejskiej odebrali zgłoszenie od jednego z mieszkańców Dębowej Łęki, który poinformował, że na jego posesji wylądował dziki ptak z złamanym skrzydłem.  Mieszkaniec nakarmił ptaka i zabezpieczył go przed innymi dzikimi zwierzętami.

W tym czasie strażnicy prowadzali rozmowy w sprawie przewiezienia zwierzęcia do schroniska dla dzikich ptaków.  W dniu 23 kwietnia 2020 roku został on przewieziony przez funkcjonariuszy do Schroniska ,, Azyl" w Zielonej Górze, gdzie otrzyma fachowa opiekę. W przypadku całkowitego wyzdrowienia i istnieje możliwość, iż ponownie myszołów trafi do swojego środowiska naturalnego.

Pragniemy podziękować mieszkańcowi Dębowej Łęki za zaopiekowanie się zwierzęciem oraz za poinformowanie służb w celu ratowania ptaka.  

Straż Miejska Wschowa

Autor: olek