Straż Miejska informuje mieszkańców i kontroluje place zabaw

26.03.2020

Od środy 25 marca obowiązują nowe ograniczenia związane z zapobieganiem rozprzestrzeniania się koronawirusa. W związku z zaistniałą sytuacją nowe zadania podjęła Straż Miejska we Wschowie.

Rząd wprowadził ograniczenia między innymi w zgromadzeniach i przemieszczaniu się ludności. Do 11 kwietnia włącznie, przemieszczać można się tylko w związku zaspokajaniem podstawowych potrzeb, takich jak zakupy spożywcze, leków; wykonywaniem obowiązków służbowych i dotarciem do pracy czy wykonywaniem wolontariatu przy przeciwdziałaniu rozprzestrzeniania się koronawirusa. Decyzją burmistrza Konrada Antkowiaka zamknięte zostały w związku z tym place zabaw na terenie gminy. Kontrolę tych miejsc, a także prewencyjne patrole w całej gminie, prowadzą funkcjonariusze Straży Miejskiej. Jednocześnie w porozumieniu z Komendą Powiatową Policji Straż Miejska za pomocą megafonu informuje mieszkańców o konieczności pozostania w domu i zasadach poruszania się.  

Apelujemy do mieszkańców gminy, szczególnie osób starszych, o pozostanie w domach. Osoby, które potrzebują pomocy przy wykonywaniu zakupów czy innych obowiązkach mogą skorzystać z dyżurów telefonicznych Ośrodka Pomocy Społecznej. Dyżury telefoniczne będą pełnione każdego dnia w godz. 7.30 – 19.00 pod numerami telefonów:

w dni robocze w godz. 7.30 – 14.00  - tel.65 540 25 25

w dni robocze w godz. 14.00 – 19.00 – tel. 661 440 091

w soboty i niedziele w godz. 7.30 – 19.00 - tel. 661 440 091

 

 

Autor: olek