Spotkajmy się na Rynku! III Festiwal Biegowy

11.10.2018

Szybko buduje się tradycja masowej imprezy biegowej organizowanej we Wschowie. W niedzielę 14 października odbędzie się już trzeci Festiwal Biegowy. – Zaczynaliśmy z dużą niepewnością, jak nasza propozycja zostanie przyjęta przez środowisko biegaczy amatorów, którym przecież nie brakuje imprez, a teraz już odbieraliśmy, telefony i maile z zapytaniem czy organizujemy kolejny Festiwal Biegowy bo ludzie chcą sobie rezerwować czas i wziąć w nim udział i nawet przyjechać z daleka. Ogółem we wszystkich biegach i marszu nordic walking bierze udział blisko 700 zawodników – mówi Mikołaj Błaszczyk dyrektor Szkoły Podstawowej w Osowej Sieni jeden głównych organizatorów i koordynator przedsięwzięcia. W tym roku ze względu na inne wydarzenia w regionie, wschowskie zawody, który ciągle muszą budować sobie markę (mimo stale rosnącej i robiącej wrażenie liczby uczestników), na tle innych podobnych sportowych imprez zostały przesunięte o dwa tygodnie w stosunku do dwóch pierwszych edycji. – Kiedy przed trzema laty podsunęliśmy pomysł organizowania także u nas takiej imprezy z uwagi na znakomite wyniki naszych biegaczy prowadzonych w LLKS Błękitni Osowa Sień i przy szkole w Osowej Sieni, naszą propozycję przyjęto bardzo ciepło. Od razu usłyszeliśmy, że na dobrą markę zawodów pracuje się ładnych kilka sezonów. Nie zraziło nas to, a odbiór widzów i uczestników zachęca nas do dalszej pracy z roku na rok. Organizacja zawodów dla kilkuset uczestników  to spore przedsięwzięcie organizacyjne i logistyczne, – mówi Miłosz Czopek, zastępca burmistrza Wschowy. Gminna jest obok szkoły w Osowej Sieni jednym z głównych organizatorów przedsięwzięcia. Lista podmiotów potrzebnych do tego aby impreza mogła się odbywać na dobrym poziomie jest znacznie dłuższa. Znakomicie do jej organizacji przyczyniają się CKiR, Spółka Komunalna, Profilaktyka i Młodzież, ZHP, Straż Miejska, Policja, Straż Pożarna, a także liczni sponsorzy lokalni i regionalni. Bez wątpienia za sukces organizatorów należy uznać dołączenie do grona sponsorów Totalizatora Sportowego.

Trasa zawodów, tak jak przez dwa poprzednie sezony przebiegać będzie w Rynku dla najmłodszych,a następnie wraz ze wzrostem wieku uczestników biegiodbędą się  ulicami miasta na wyznaczonych trasach wokół Rynku we Wschowie , Placu Zamkowego , Placu Farnego, aż do biegu głównego na dystansie 5 km rozgrywanego  na wyznaczonych pętlach biegowych ( 1x 400 m + 3x1500 m) z wykorzystaniem pobliskich parków. Trasy biegowe posiadają nawierzchnię mieszaną  (kostka brukowa, asfalt, nawierzchnia żwirowa).

Z  roku na rok poprawia się też organizacja samych biegów we wschowskim festiwalu. Mieliśmy już zaproszonych olimpijczyków, mamy strzały startera i prawdziwe numery startowe, które największe wrażenie robią na najmłodszych oraz brama, przez którą przebiegają uczestnicy. Teraz impreza zostanie wzbogacona o kolejny element – elektroniczny pomiar czasów wszystkich uczestników w najważniejszych biegach.

To wszystko przed nami. Sportowe emocje, mnóstwo nagród, ciesząca się ogromną popularnością wśród najmłodszych uczestników biegów loteria fantowa i mnóstwo, mnóstwo uśmiechów od wszystkich zmęczonych, ale zadowolonych uczestników festiwalu. Szczegółowy program, regulamin zawodów przedstawiamy w załącznikach. Przypominamy, że w przypadku najmłodszych uczestników bardzo ważna jest dostarczenie zgody rodziców lub opiekunów na udział w zawodach

Zapisy i zgłoszenia do biegów dziecięcych, szkolnych oraz  Biegu Głównego na dystansie 5 000 m. ( zawierających imię , nazwisko rok urodzenia) odbywają się za pośrednictwem poczty elektronicznej do dnia 13 października 2018 roku na adres e-mail :  osowka1234atwp [dot] pl lub bezpośrednio w biurze zawodów   w dniu 14.10.2018 r. do godziny 13.30. Do zobaczenia na wschowskim rynku w niedzielę 14 października. (dp)

 

Do pobrania: 

Autor: info