Ruszyła przebudowa parkingu na Wolsztyńskiej!

02.12.2022
Problem parkowania na głównych osiedlach mieszkaniowych we Wschowie narastał od lat, przybywało samochodów, a nie powstawały nowe miejsca postojowe.
 
 
 
Wcześniej Gmina Wschowa wybudowała kilkadziesiąt miejsc parkingowych przy przebudowie ulic przy Szkole Podstawowej nr 2 i I Zespole Szkół im. Stanisława Staszica oraz zagospodarowując nieużywany do tej pory teren przy ul. Wolsztyńskiej.
30 listopada br. Burmistrz Miasta i Gminy Wschowa Konrad Antkowiak podpisał umowę na przebudowę kolejnego parkingu przy ul. Wolsztyńskiej, obok pawilonów handlowych, a już 1 grudnia br. rozpoczęły się prace.
 
Uporządkujemy ten teren, utwardzimy i wprowadzimy zieleń.
W tym roku wykonana zostanie cała konstrukcja i plac parkingowy oraz przygotowane będą miejsca do nasadzenia zieleni, które wykonamy w przyszłym roku, w odpowiednich warunkach atmosferycznych.
 
Całkowita wartość inwestycji wyniesie ponad 850 000 złotych.

Autor: kamila