Rusza Senior Taxi

03.01.2022

Rusza program Senior Taxi!

Burmistrz Miasta i Gminy Wschowa Konrad Antkowiak informuje, że od dzisiaj, trzeciego stycznia, ruszył program Senior Taxi. To jedno ze zobowiązań jakie poczynił burmistrz w trakcie kampanii wyborczej.

O konieczności odpowiedzi na potrzeby komunikacyjne osób starszych i samotnych podnoszona była w trakcie kampanii wyborczej. Dużym problemem, szczególnie dla zamieszkałych na wsiach, jest dotarcie do lekarza, przychodni, apteki czy urzędu. Teraz ma być łatwiej. Od trzeciego stycznia ruszył program Senior Taxi, w ramach którego osoby powyżej 70. roku życia będą mogły skorzystać z darmowego przejazdu taksówką.

- Od początku współpracy z pełnomocnikiem ds. seniorów, Jolantą Awsiukiewicz, podnosiliśmy problem dostępności komunikacyjnej seniorów. Osoby starsze, samotne, mieszkające z dala od lekarzy czy urzędów mają często problem by móc, mówiąc kolokwialnie załatwić swoje sprawy. Dlatego cieszę, się że dzięki pracy pełnomocnika oraz urzędników powstał program Senior Taxi – mówi burmistrz Konrad Antkowiak. – Na razie zaplanowano możliwość wykorzystania jednego przejazdu na kwartał, dla osób powyżej 70. roku życia, znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej, samotnych. Jeżeli realizacja programu wykaże, że potrzeby są większe będziemy reagować i dokonywać modyfikacji, podobnie jak np. realizując program wymiany „kopciuchów”. Teraz skupiamy się na tym, aby dotrzeć do jak największej liczby mieszkańców z informacją o rozpoczęciu działania programu Senior Taxi.

Najważniejsze założenia programu to fakt, że z programu mogą bezpłatnie korzystać mieszkańcy gminy Wschowa, którzy mają ukończone 70 lat i więcej, przede wszystkim osoby samotne, znajdujące się w trudnej sytuacji życiowej czy dysponujące niskim dochodem.  Zgłoszenia przejazdów i odwołania będą odbywać się bezpośrednio z pracownikami Referatu Spraw Społecznych Urzędu Miasta i Gminy Wschowa, numer telefonu  65 540 86 46, 65 540 86 48. Zgłoszeń należy dokonywać w godzinach od 8.00 do 12.00 w dni robocze, przynajmniej na dwa dni przed planowanym przejazdem. Przejazdy odbywać się będą na terenie Gminy Wschowa do urzędów lub placówek medycznych. Wraz z osobą starszą z przejazdu skorzystać może pełnoletni opiekun. Szczegóły dostępne są w regulaminie programu dostępnym tutaj.

Autor: olek