Rusza nabór na nowy rok akademicki Wschowskiego Uniwersytetu Dziecięcego!

13.09.2023

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy we Wschowie rozpoczyna drugi juz rok projekt edukacyjny dla najmłodszych mieszkańców naszej gminy. Zajęcia Wschowskiego Uniwersytetu Dziecięcego skierowane są dla dzieci w wieku od 8 do 11 lat, a patronem naukowym tej inicjatywy jest Akademia Nauk Stosowanych im. J. A. Komeńskiego w Lesznie.

Ideą Wschowskiego Uniwersytetu Dziecięcego jest propagowanie nauki przez zabawę. Zajęcia odbywać się będą cyklicznie, głównie w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy we Wschowie, a ich zakres obejmować będzie zagadnienia związane z humanistyką, matematyką, przyrodą, kulturą czy profilaktyką. Każdy uczestnik otrzyma specjalny indeks, a rok nauki tak jak na prawdziwym Uniwersytecie podzielony będzie na semestr letni i zimowy. Udział w projekcie jest bezpłatny, a o zakwalifikowaniu decyduje kolejność zgłoszeń.

Zapisy dzieci ruszają już 18 września i potrwają do końca miesiąca. Szczegółowe informację odnajdą Państwo w regulaminie, który zamieszczamy poniżej.

Do pobrania: 
Plik regulamin-_wud.docx (0.27 MB)
Pobierz PDF

Autor: kamila