Rozmowy na temat budynku dworca PKP

05.11.2019

W poniedziałek, 4 listopada, burmistrz Miasta i Gminy Wschowa Konrad Antkowiak spotkał się przedstawicielami Oddziału Gospodarowania Nieruchomościami PKP S.A. w Poznaniu by rozmawiać na temat remontu budynku dworca PKP.

Przypominamy, że już 15 grudnia powrócą połączenia pasażerskie na trasie Leszno – Wschowa – Głogów. Każdego dnia ze stacji we Wschowie odjeżdżać będzie 6 pociągów w kierunku Leszna i 6 w kierunku Głogowa, w tym jeden jadący bezpośrednio do Zielonej Góry. W związku z powrotem regularnej linii pasażerskiej na tej trasie władze Gminy Wschowa czynią starania dotyczące remontu budynku dworca. Po wymianie korespondencji z właścicielami, wczoraj burmistrz Konrad Antkowiak wraz z wiceburmistrzem Markiem Kraśnym udali się do Oddziału Gospodarowania Nieruchomościami PKP S.A. w Poznaniu by w bezpośredniej rozmowie przedstawić problemy tego obiektu.

Burmistrzowie spotkali się z Aliną Stachowiak ,dyrektorem Oddziału Gospodarowania Nieruchomościami PKP S.A. oraz Karolem Binkiem, naczelnikiem Wydziału Współpracy z Samorządami Oddziału Gospodarowania Nieruchomościami PKP S.A. w Poznaniu. To pierwsza wizyta władz gminy Wschowa u właścicieli obiektu. Na spotkaniu przedstawili zdjęcia prezentujące aktualny stan budynku. Podczas długiej rozmowy strony ustaliły, że przedstawiciele właściciela przedstawią kilka propozycji dotyczących przyszłości dworca, a także będących także własnością PKP terenu znajdującego się w bezpośrednim sąsiedztwie budynku. Rozmowy są początkiem współpracy, dzięki której mamy nadzieję, że uda się odmienić oblicze tego obszaru miasta. 

Autor: olek