Pyszności na inaugurację Lubuskiego Tygodnia Seniora

08.10.2019

xW poniedziałek, 7 października, w siedzibie Klubu Seniora we Wschowie zainaugurowano obchody Lubuskiego Tygodnia Seniora w Gminie Wschowa. Pierwszym akcentem był tradycyjny już Dzień Degustacji.

Od wielu lat podkreślany jest fakt, że społeczeństwo naszego kraju się starzeje. Seniorzy to coraz liczniejsza grupa, która też coraz aktywniej włącza się w życie lokalnych społeczeństw. Nie inaczej jest w naszej gminie, w której działa kilka organizacji skupiających osoby starsze. W poniedziałek, 7 października, pani wiceburmistrz Marta Panicz – Szajnkenig spotkała się z członkami Klubu Seniora, by wziąć udział w Dniu Degustacji, który zainaugurował obchodu Lubuskiego Tygodnia Seniora na terenie naszej gminy. Dzień Degustacji to już tradycyjne spotkanie członków klubu, którzy przynoszą wówczas własnoręcznie przygotowane smakołyki, by podzielić się tajemnicami rodzinnych receptur z koleżankami i kolegami. Na stole nie zabrakło ciast, pierogów, sałatek, przetworów czy mięs. Goszcząca u seniorów pani burmistrz również postarała się przynieść coś ze swojej kuchni, częstując obecnych na Dniu Degustacji własnoręcznie wypieczonym ciastem.

W ciągu kilku najbliższych dni seniorzy podejmą wiele inicjatyw, zapraszamy w ich imieniu na Mszę Świętą, która odbędzie się w czwartek o godzinie 15.00 we wschowskiej farze.

Autor: olek