Przedszkolaki pobiegły do maratonu

17.05.2019

Dzięki łaskowości warunków pogodowych tradycjnie na Stadnie Miejskim we Wschowie odbył się Marato Przedszkolaków "Sprintem do Maratonu". Tradycyjne, ponieważ mówimy już o piątej edycji tych sportowych zmagań dla najmłodszych, które organizuje Specjalne Przedszkole nr 6 "Kraina Tęczy". Każdy nie raz słyszał, że sport to zdrowie i warto uczyć tego od najmłodszych lat. Dlatego inicjatywę zawodów wspiera Starostwo Powiatowe we Wschowie, Gmina Wschowa, Centum Kultury i Rekreacji. 

Tradycją zawodów jest część oficjalna, w której przedstawiciele władz samorządowych, partnerów akcji oraz dyrektorzy przedszkoli pokonują krótki dystans z płomieniem, na wzór sztafety olimpijskiej, na końcu przedszkolaki z przedszkola "Kraina Tęczy" zatknęły ogień i flagę olimpijską, na honorowym miejscu. Urząd Miasta i Gminy we Wschowie reprezentowała pani burmistrz Marta Panicz - Szajnkenig. Następnie najmłodsi sportowcy wykonali taneczną rozgrzewkę i przeprowadzili wizytację trasy biegu. Sama rywalizacja odbywała się na trzech dystansach 60 metrów czterolatków, 80 metrów pięciolatków i 100 metrów sześciolatków. Zawodnicy sklasyfikowani byli zarówno indywidualnie jak i zespołowo, jednak każdy uczestnik biegu kończył zmagania z pamiatkowym medalem. 

W każdej kategorii wiekowej na podium pojawiali się przedstawiciele Niepublicznego Przedszkola Sióstr Salezjenek, co przełożyło się na triumf w klasyfikacji zespołowej i wywalczony Puchar Przechodni Starosty Powiatu Wschowskiego. Być może na formę przedszkolaków miał wpływ fakt, że do pokonania na stadion mieli najdłuższy dystans i dzięki temu rozgrzali się najlepiej spośród uczestników ;) Wszystkim przedszkolakom gratulujemy wyników i zachęcamy do codziennej aktywności fizycznej. 

Autor: olek