Propozycje i konkurs Muzeum Ziemi Wschowskiej

16.07.2021

Szanowni Państwo,

Zapraszamy do zapoznania się z nowym cyklem Muzeum Ziemi Wschowskiej oraz udziału w naszym konkursie z nagrodami na profilu Facebook.

 

Z archiwum MZW

Nowym cyklem, prezentującym zabytki ze zbiorów muzeum, chcemy pomagać w odnajdywaniu i zrozumieniu tożsamości miasta, regionu i pojedynczego człowieka. Dla nas muzeum to miejsce żywej pamięci o przeszłości. Jego misją jest odkrywać i gromadzić dziedzictwo kulturowe, chronić je i przybliżać współczesnym pokoleniom. Stąd pomysł na nowy cykl pod nazwą „Z archiwum MZW”.

Od 15 lipca br. raz w tygodniu na stronie internetowej, portalach społecznościowych i kanale YouTube Muzeum Ziemi Wschowskiej będziemy opowiadać o historii i dziedzictwie w oparciu o eksponaty z naszych zbiorów, archiwalne filmy, projekty budowlane, pocztówki i fotografie, a także poprzez wywiady ze wschowskimi Kresowianami zebrane przez Jakuba Gałęziowskiego w ramach pracy nad książką „To wszystko człowiek widział. Wspomnienia wschowskich Kresowian”. Serdecznie zapraszamy!

 

muzeum.wschowa.pl

facebook.com/muzeumziemiwschowskiej

www.youtube.com/channel/UCJZCRsZKDKwjJ17A_Ljb-zg

Konkurs z nagrodami

Ponadto zapraszamy Państwa do udziału w naszym konkursie z nagrodami. Konkurs ma miejsce na profilu Muzeum Ziemi Wschowskiej na Facebooku.

Na zwycięzcę czekają:

- Bilet rodzinny na zwiedzanie z przewodnikiem w naszym muzeum

- Do wyboru filiżanka, kubek lub kufel z wizerunkiem wschowskich kamieniczek

- Egzemplarz naszej ostatniej publikacji ,,O Serapisie, najważniejszym bóstwie egipskim”

 

Konkurs związany jest z cyklem Królewskie historie. Do tej pory rozmawialiśmy o mennictwie i młynarstwie we Wschowie. Pytaniem jest to, kto będzie naszym kolejnym gościem? Reguły konkursu są proste. Wystarczy napisać pod postem imię i nazwisko naszego kolejnego gościa. Z osobą naszego rozmówcy związane są dwa zdjęcia zamieszczone na naszym profilu na Facebooku. Nasz gość związany jest ze Wschową całe swoje życie. W przeszłości pracował w jednej z instytucji kultury we Wschowie. Znany jest też z zamiłowania do królewskiej gry.
Każdy ma tylko jedną szansę. Wygrywa osoba, która najszybciej poda poprawną odpowiedź.

 

Premiera filmu w najbliższą sobotę o godz. 19.00 na kanale YouTube Muzeum Ziemi Wschowskiej, wraz z premierą filmu nastąpi rozwiązanie konkursu.

(MZW)

Autor: olek