Projekt edukacyjny w Szkole Podstawowej nr 3

16.11.2020

Być jak Ignacy "Nauka to przyszłość" to V edycja programu edukacyjnego dla szkół podstawowych, którego organizatorem jest Fundacja PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza. Dla dzieci to nauka przez doświadczanie, niezwykłe eksperymenty i fascynujące zabawy kreatywne.

W tym roku do programu dołączyła Szkoła Podstawowa nr 3 im Jana Pawła II. Zadania konkursowe realizowane są przez uczniów klasy IC na kole naukowym, przez cały rok szkolny. Dzieci wykonują przygotowane zadania, uczestniczą w eksperymentach, promują swoje koło naukowe w środowisku lokalnym, poznają ciekawych ludzi oraz zdobywają nową wiedzę. Za aktywność koła i realizację przygotowanych zadań  uczniowie zbiera punkty w konkursie.
Celem konkursu jest:
-popularyzacja wiedzy na temat polskiej myśli naukowej wśród uczniów szkół podstawowych,
-rozpowszechnianie wiedzy na temat sylwetki Ignacego Łukasiewicza oraz przemysłu naftowego i gazowego,
- popularyzacja wiedzy na temat innych polskich naukowców oraz ich wynalazków, odkryć i dokonań,
- popularyzacja nauk matematyczno-przyrodniczych i historii polskiej myśli technicznej
- promowanie działań edukacyjnych opartych na aktywnym doświadczaniu, obserwowaniu, tworzeniu sytuacji bliskich naukowym dziedzinom wiedzy.

Autor: dawid