Pracownicy Biblioteki odznaczeni

12.05.2020

Od 8 do 15 maja trwa XVII Ogólnopolski Tydzień Bibliotek, czyli akcja promująca książkę i czytelnictwo, organizowana corocznie przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich. Tradycyjnie rozpoczyna ją 8 maja Dzień Bibliotekarza i Bibliotek, czyli święto wszystkich osób związanych z tworzeniem bibliotek, udostępnianiem zbiorów oraz innymi pracami bibliotecznymi. Tydzień Bibliotek w Lubuskiem zainaugurował Wojewódzki Dzień Bibliotekarza, organizowany przez Wojewódzką i Miejską Bibliotekę im. Zbigniewa Herberta w Gorzowie Wielkopolskim oraz Wojewódzką i Miejską Bibliotekę Publiczną im. Cypriana Norwida w Zielonej Górze.

Przy tej okazji miło nam oznajmić, iż trzem pracownikom Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy we Wschowie przyznano odznaczenia. Pani Dorota Szczerbowicz oraz Pani Beata Waszkowiak otrzymały Medale Złote za Długoletnią Służbę, a Pani Irena Cyrulewska Odznakę „Zasłużony dla Kultury Polskiej”. Z oczywistych względów w chwili obecnej nie było możliwości osobistego ich odebrania, ale uroczystość transmitowano online na kanale YouTube biblioteki gorzowskiej, gdzie można ją obejrzeć (https://www.youtube.com/watch?v=B3I4WATngps).

Autor: s.ps