Pozostaw podatki we Wschowie

06.02.2020

Rozpoczął się okres składania zeznań podatkowych za 2019 roku. Zachęcamy by wypełniając swoją deklarację pozostawić środki w Gminie Wschowa.

Wypełniając swoją deklarację podatkową możemy dwukrotnie zdecydować o tym, że część pieniędzy, które przekazujemy fiskusowi trafi ponownie do naszej gminy. Po pierwsze przypominamy żeby w zeznanie wpisać swoje faktyczne miejsce zamieszkania i rozliczać się w Urzędzie Skarbowym we Wschowie. Nie jest wymagane podawanie miejsca zameldowania. Rozliczając się wskazując za miejsce zamieszkania Wschowę sprawimy, że część podatku dochodowego zostanie przekazana z budżetu państwa do budżetu gminy.

Po drugie od kilku lat mamy możliwość przekazania 1% swojego podatku dla Organizacji Pożytku Publicznego. Na terenie naszej gminy funkcjonują organizację, którym jesteśmy w stanie przekazać swój jeden procent podatku. Aby wskazać konkretne działanie należy w zeznanie wpisać odpowiedni numer KRS, często także odpowiedni cel szczegółowy. Listę Organizacji Pożytku Publicznego odnajdą Państwo na stronie internetowej Ministerstwa Finansów

Autor: olek