Ponad 50 000 złotych dofinansowania dla trzech gminnych szkół podstawowych na projekt „Poznaj Polskę”

22.05.2023
Gmina Wschowa podpisała porozumienie o udzielenie wsparcia finansowego na zadanie Ministra Edukacji i Nauki pn. „Poznaj Polskę”. Na mocy podpisanego porozumienia trzy placówki otrzymają finasowanie na wyjazdowe zajęcia, mające na celu uatrakcyjnienie nauki dzieci i młodzieży poprzez umożliwienie im poznawania Polski, jej środowiska przyrodniczego, tradycji, zabytków kultury i historii oraz osiągnięć polskiej nauki.
 
Projekt skierowany jest dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych, a z naszej gminy dofinansowanie otrzymały:
*Szkoła Podstawowa im. Józefa Wybickiego w Łysinach – 15 000 zł
* Szkoła Podstawowa w Konradowie - 15 000 zł
* Szkoła Podstawowa im. Stanisława Staszica w Osowej Sieni - 3 wnioski na kwotę ponad 20 000 zł.
 
To kolejny krok w stronę uczenia się, opartego na praktycznym odkrywaniu śladów historii, czy też eksperymentowaniu w centrach nauki, co stworzy uczniom warunki do zdobywania nowych umiejętności w niepowtarzalnym środowisku edukacyjnym. Gratulacje dla wnioskodawców! 

Autor: kamila