Pokazy naukowe Centrum Nauki Kopernik w Bibliotece Publicznej we Wschowie

09.06.2021

W dniach18.06-19.06.2021 r. Biblioteka Publiczna we Wschowie zaprasza dzieci, młodzież oraz dorosłych na pokazy naukowe Centrum Nauki Kopernik z Warszawy, realizowane w ramach projektu „Ciekawość – pierwszy stopień do wiedzy”, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Pokazy naukowe to krótkie, 30-minutowe spektakle z udziałem widowni. Zaskakujące doświadczenia, ciekawe obserwacje, emocjonujące wyzwania i wciągająca zabawa. Idealna propozycja dla wszystkich, którzy lubią̨ ambitną i niestandardową rozrywkę̨. Tematy wybranych przez nas pokazów to:

-„Umysł Przyłapany”, podczas którego poeksperymentujecie ze sobą – własnymi myślami, siłą sugestii, iluzjami optycznymi i przekonacie się, że otaczający nas świat nie zawsze jest taki, jakim go postrzegamy oraz

-„Muzyka”- tutaj będziecie szukać elementów potrzebnych do stworzenia dźwięków, poznacie różne instrumenty i zidentyfikujecie najbardziej znane odgłosy. Podczas tego pokazu zwrócona zostanie także uwaga na ludzkie zmysły związane z dźwiękiem – mowę i słuch. Na finał wszyscy utworzą orkiestrę i wspólnie odegrają melodię!

 W piątek zapraszamy w godz. 17.00-19.00, w sobotę od 11.00 do 15.00.

Pokazy będą odbywać się naprzemiennie. W przerwach działać będzie „Kopernik na kółkach”, czyli mobilne stanowisko z ponad 60 doświadczeniami.

Wydarzenie odbywać się będzie się w reżimie sanitarnym: obowiązek dezynfekcji rąk, zakrywanie ust i nosa.

W trakcie trwania pokazów będzie czynny kiermasz „Książki raz przeczytanej” w atrakcyjnych cenach, a także będzie  można kupić gadżety turystyczne dostępne w Punkcie Informacji Turystycznej. Zapraszamy!

Autor: dominika