Podpisano umowę na zagospodarowanie terenu CKiR

28.05.2019

Wczoraj w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Lubuskiego burmistrz Konrad Antkowiak podpisał z wicemarszałkiem województwa Stanisławem Tomczyszynem umowę na dofinansowanie zadania „Zagospodarowanie terenu Centrum Kultury i Rekreacji zlokalizowanego przy ulicy Moniuszki we Wschowie”. Będzie to kontynuacja działań na placu za halą sportową, od strony ulicy Strzeleckiej, gdzie wybudowany jest już plac Parkour. W ramach prac powstanie między innymi: chodniki, siłownia plenerowa, zestaw  linarny i urządzenia sprawnościowe przeznaczone dla starszych dzieci, ścieżka edukacyjna z tablicami oraz wysiew trawy wraz nowymi nasadzeniami drzew liściastych. Nawierzchnia chodników, siłowni plenerowej i zewnętrznego placu zabaw wykonane zostaną z kostki brukowej szarej o gr. 8cm. Siłownia plenerowa zakłada postawienie 10 zestawów do ćwiczeń. Duży, wielofunkcyjny zestaw linowy/sprawnościowy przeznaczony dla starszych dzieci obejmował będzie dziewięć ścianek. Zestaw umożliwi rozwijanie sprawności ruchowej oraz pomoże w przezwyciężaniu swoich słabości. Ze względu na funkcjonalność i ciekawy, nowoczesny design urządzenia są bardzo popularne wśród młodzieży. Zaprojektowano również ścieżkę edukacyjną, wzdłuż projektowanego ciągu pieszego, składającą się z 9 jednostronnych gablot zewnętrznych typowych o wymiarach 140x100x8 cm. W tablicach projektuje się okresową wymianę informacji dotyczących fauny, flory, ekologii oraz historii miasta Wschowa. Wartość kosztorysowa całego projektu to niemal 390 tysięcy złotych, a wysokość dofinansowania przyznanego z funduszu PROW wyniosła 247 500 zł. Termin realizacji zadania upływa 30 kwietnia 2020 roku. 

(Zdjęcia lubuskie.pl)

Autor: olek