Podpisano kolejną umowę

08.09.2020

Dzisiaj w Urzędzie Miasta i Gminy Wschowa zastępca burmistrza Marek Kraśny podpisał umowę z wykonawcą zadania „Budowa nawierzchni ulic zlokalizowanych w rejonie ulic: 17-go Pułku Ułanów i Polnej we Wschowie wraz z budową linii oświetlenia drogowego i budową sieci kanalizacji deszczowej”.

W ostatnich dwóch tygodniach podpisano trzy umowy dotyczące zadań inwestycyjnych, jakie w najbliższym czasie trwać będą na terenie Gminy Wschowa. Ostatnia umowa zawarta została dzisiaj, a dotyczy budowy nawierzchni ulic w rejonie ulic 17-go Pułku Ułanów i Polnej we Wschowie. Zwycięzcą postępowania przetargowego zostało konsorcjum firm z liderem Przedsiębiorstwem Drogowym DROMAR BIS Marcin Marszałek, partner: ZPHU KRUBET Jan Kruk. W ramach prac wykonane zostanie między innymi ponad kilometr jezdni, 800 metrów chodnika, a na całości powstaną sieci kanalizacji deszczowej a także linie oświetlenia drogowego. Koszt inwestycji wyniesie 2 163 038,26 zł, z czego 80% kosztów kwalifikowanych pokryje dotacja z Funduszu Dróg Samorządowych. W imieniu Gminy Wschowa umowę podpisał zastępca burmistrza Marek Kraśny, a wykonawcę reprezentował przedstawiciel lidera konsorcjum Pan Marcin Marszałek.

Wartość wszystkich trzech inwestycji, na które podpisano w ostatnich dwóch tygodniach umowę wynosi ponad 3,5 miliona złotych, z czego kwota dofinansowań wynosi ponad 2,5 miliona złotych.

Autor: olek