Pociągi wróciły do Wschowy

16.12.2019
Autor zdjęć: 
Marek Argent

Wczoraj punktualnie o 5:44 na wschowski dworzec wjechał pierwszy od ośmiu lat pociąg osobowy, który będzie kursował regularnie według zamieszczonego poniżej rozkładu jazdy. Warto dodać, że dzięki współpracy ościennych samorządów Wschowa zyska połączenie ze stolicą naszego województwa -Zieloną Góra. Życzymy miłych podróży i zachęcamy do korzystania z nowych połączeń.

Do 23 grudnia br. trwają prace modernizacyjne na przejeździe kolejowym umożliwiającym przejazd do Siedlnicy, Olbrachcic oraz Łęgonia w związku z tym została wprowadzona tymczasowa organizacja ruchu:

  • Dla samochodów o rzeczywistej masie całkowitej do 3,5 t objazd będzie przebiegał od drogi wojewódzkiej 305, droga powiatowa nr 10004F przez miejscowość Siedlnica, aż do DK 12, gdzie połączy się z objazdem dla samochodów powyżej 3,5 t.
  • Objazd dla samochodów powyżej 3,5t natomiast przebiegał będzie drogą w kierunku Rawicza DK 12 na odcinku Wschowa - Szlichtyngowa, następnie DW 324 na odcinku Szlichtyngowa - Wroniniec. Objazd w kierunku Wschowy i Wolsztyna będzie przebiegał analogicznie tymi samymi drogami.
  • Ruch pieszych zostanie utrzymany przy pomocy kładek U-28.

 

 

Do pobrania: 

Autor: dawid