Piknik Rycerski-31.07

30.07.2021
Muzeum Ziemi Wschowskiej 31 lipca 2021 r. zaprasza rodziny, dzieci, młodzież oraz wszystkich chętnych do udziału w pikniku rycerskim, który odbędzie się na dziedzińcu muzeum przy pl. Farnym 3.
W trakcie trwania wydarzenia, członkowie grupy rekonstrukcyjnej z Roty Świętego Judy Tadeusza we Wschowie odtworzą mało znane wydarzenie związane ze stacjonowaniem wojsk husyckich pod Wschową.
Na uczestników pikniku czekają liczne atrakcje, które przybliżą zainteresowanym dzień z życia średniowiecznego rycerza. W trakcie wydarzenia będzie również funkcjonować stanowisko mennicze, w którym będzie można nabyć wybijane monety Szóstaka i Tymfa. Natomiast wielbicielom tradycyjnej kuchni proponujemy możliwość degustacji i zakupu tradycyjnie wypiekanego chleba oraz miodu, które zapewni Muzeum Młynarstwa i Rolnictwa w Osiecznej.
Wstęp wolny, serdecznie zapraszamy!

Autor: dominika