Pierwszy przejazd Mieszkanki Gminy Wschowa w ramach programu Senior Taxi

13.01.2022

Wczoraj miał miejsce pierwszy kurs w ramach Senior Taxi, projektu realizowanego przez Gminę Wschowa. Mieszkanka Dębowej Łęki, pani Leokadia, skorzystała z darmowego przewozu by dostać się do Ośrodka Pomocy Społecznej.

Darmowa taksówka dla seniorów, Senior Taxi, to projekt, jaki w swojej kampanii wyborczej zapowiadał burmistrz Konrad Antkowiak. Od początku stycznia tego roku seniorzy powyżej 70. roku życia mogą skorzystać z darmowego transportu na terenie Gminy Wschowa, w celu załatwienia spraw urzędowych lub wizyt lekarskich.

- Senior Taxi to przede wszystkim program, który ma zmniejszyć wykluczenie komunikacyjne osób po siedemdziesiątym roku życia. Często mają one problem z dotarciem do instytucji czy przychodni, brakuje kursowych połączeń komunikacyjnych, a najbliższych albo brakuje, albo nie są w stanie im pomóc – mówi burmistrz Konrad Antkowiak. – Pamiętajmy, że mówimy o seniorach nie tylko poruszających się z terenów wsi do miasta, ale przecież równie problematyczne może być dotarcie do szpitala czy przychodni z odleglejszych części Wschowy. W tym roku rozpoczynamy ten program, mam nadzieję, że seniorzy będą z niego korzystać. Jeżeli, tak jak np. w przypadku wymiany „kopciuchów” zainteresowanie będzie większe, to oczywiście będziemy szukać większych środków i starać się odpowiadać na potrzeby mieszkańców.

Pierwszy kurs Senior Taxi odbył się z Dębowej Łęki do Wschowy, do Ośrodka Pomocy Społecznej. Jak został oceniony przez panią Leokadię?

- To bardzo fajna inicjatywa. O Senior Taxi dowiedziałam się od córki. Zadzwoniłam pod wskazane numery i umówiłam przejazd bez problemu. Bardzo miły pan kierowca, wszystko oceniam na plus – przedstawia pierwsza mieszkanka gminy korzystająca z Senior Taxi.

Zachęcamy wsystkich seniorów do skorzystania z usługi i umawiania swoich przejazdów pod numerami telefonu  65 540 86 46, 65 540 86 48. 

Regulamin przejazdów dostępny tutaj. 
 
 

 

 

Autor: kamila