Pierwsze ustalania z PKP w sprawie dworca

26.11.2019

Już od 15 grudnia wraca do Wschowy pasażerskie połączenie kolejowe. Po spotkaniach z zarządcą budynku udało się udostępnić pierwsze pomieszczenia dworca dla podróżnych.

Po spotkaniu z Aliną Stachowiak ,dyrektorem Oddziału Gospodarowania Nieruchomościami PKP S.A. oraz Karolem Binkiem, naczelnikiem Wydziału Współpracy z Samorządami Oddziału Gospodarowania Nieruchomościami PKP S.A. w Poznaniu pracownicy PKP przyjechali do Wschowy by skontrolować stan dworca. Pierwszym wiążącym ustaleniem jakie na pomocy porozumienia z gminą wejdzie w najbliższym czasie w życie jest remont pomieszczenia wewnątrz dworca, które wykorzystywane będzie na poczekalnie podróżnych. Poznański Oddział Gospodarowania Nieruchomościami PKP S.A. wyremontuje i wyposaży pomieszczenie, a gmina zobowiązała się utrzymywać w nim porządek. Pomieszczenie będzie dostępne od strony peronów i ma być przygotowane od pierwszego dnia funkcjonowania połączenia pasażerskiego.

Jednocześnie zapewniono, że w przeciągu kilku miesięcy zostanie przygotowana koncepcja dalszych losów budynku, terenu parku oraz drogi biegnącej wzdłuż torów.

Trwają także rozmowy gminy Wschowa z PKP Linie Kolejowe o wykonanie prac porządkowych w przejściu podziemnym pomiędzy peronami, które od lat zalane jest wodą, a także jest składowiskiem przeróżnych śmieci. 

 

Autor: olek