Okażmy serce i zapełnijmy serce

07.09.2020

Od dzisiaj na skwerze przy skrzyżowaniu ulic Niepodległości i Bohaterów Westerplatte stanęło metalowe serce na nakrętki, których sprzedaż wesprze rehabilitacje Piotrusia.

Metalowe serce przeznaczone jest na nakrętki, które następnie zostają przekazane do skupu. Zakup serca sfinansowała Gmina Wschowa, a następnie przekazano je Stowarzyszeniu „Bliżej Autyzmu”, które będzie operatorem całego zadania. Pierwszą osobą jaką będziemy wspierać jest Piotruś, który cierpi na Zespół Angelmana. Ta rzadka choroba uniemożliwia chłopcu samodzielne poruszanie czy mowę, jednak dzięki rehabilitacji Piotrek staje już na nogi i stawia pierwsze kroki. Żeby móc umożliwić mu specjalny turnus rehabilitacyjny potrzeba zapełnić nakrętkami sto serc, dlatego zachęcamy wszystkich do częstego odwiedzania tego miejsca i sumiennego zbierania nakrętek.

Autor: olek