Ogólnopolskie sukcesy siatkarzy Zahiru

25.07.2019

W dniach 17-18. lipca na boiskach Wojewódzkiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Drzonkowie odbył się Finał Mistrzostw Polski Kadetów w siatkówce plażowej w ramach XXV Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Letnich - Lubuskie 2019. W turnieju wzięło udział najlepszych 16 par z całej Polski wyłonionych w drodze eliminacji. Do finału zakwalifikował się również zawodnik Zahiru Volley Wschowa Jędrzej Bąkiewicz, który wraz z Kamilem Małeckim ( UKS Szamotulanin ) okazali się najlepszą parą tych zawodów. W finale, po zaciętym i emocjonującym spotkaniu pokonali parę ze Skarżyska Kamiennego 2:1 i tym samym zdobywając tytuł Mistrza Polski. Ponadto chłopaki tydzień później sprawili bardzo miłą niespodziankę w finale Mistrzostw Polski Juniorów rozgrywanych we Wrześni, gdzie rywalizowali przeciwko 2 i 3 lata starszym zawodnikom zajęli bardzo wysokie 7 miejsce. Gratulacje dla chłopaków, trenerów i wiernych kibiców. Dobre występy zawodników Zahiru w ostatnich miesiącach zaowocowały powołaniem do Kadry Polski. Jędrzej Bąkiewicz powołany został do szerokiej Kadry Polski Kadetów. Natomiast Zuzanna Szymańska została powołana do Kadry Polski U 12. Zuzanna aktualnie znajduję się na zgrupowaniu kadry w Białej Podlaskiej. To wielkie wyróżnienie dla naszego klubu, życzymy powodzenia i wytrwania w dążeniu do celu. Trenerem Zahir Volley Wschowa jest Jarosław Szwarc.

(Zahir Volley Wschowa_

Autor: olek