Ogólnopolska inauguracja 27. Edycji Europejskich Dni Dziedzictwa

09.09.2019

Uroczystą galą, na której wręczono odznaki za opiekę nad zabytkami ,rozpoczęły się we Wschowie Europejskie Dni Dziedzictwa. Tegoroczna edycja odbyła się pod hasłem „Polski splot”.

7 września 2019 roku nasze miasto było gospodarzem historycznego wydarzenia, którym była ogólnopolska inauguracja 26. Edycji Europejskich Dni Dziedzictwa. Jak podkreślił dyrektor Narodowego Instytutu Dziedzictwa, Bartosz Skaldawski, Wschowa jako miasto królewskie zasługuje na to miano nie tylko ze względu na zabytki.  Dzięki organizatorom, którymi wraz z Urzędem Miasta i Gminy Wschowa byli m.in. stowarzyszenie Czas A.R.T, Muzeum Ziemi Wschowskiej, a także liczni wolontariusze. Mieszkańcy miasta oraz regionu mogli uczestniczyć w warsztatach rzemieślniczych, wykładach historycznych, spektaklach artystycznych i koncertach. Mimo panującej aury uczestnicy wydarzenia byli zachwyceni skalą wydarzenia i naszym miastem. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Burmistrz Miasta i Gminy Wschowa Konrad Antkowiak podczas przemówienia zaapelował, aby każdy zakochał się na ten czas we Wschowie.

Organizacja inauguracji została dofinansowana ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022.

 

Autor: dawid