Nowy rok akademicki rozpoczęty

09.10.2019

Punktualnie o 16.00 w Sali Widowiskowej Centrum Kultury i Rekreacji we Wschowie zainaugurowany został nowy rok akademicki na Uniwersytecie Trzeciego Wieku. Niemal 250 słuchaczy przez kilka następnych miesięcy będzie czynnie uczestniczyć w różnorodnych zajęciach.

Dwanaście lat temu z inicjatywy pani Izabeli Łasek powstał we Wschowie Uniwersytet Trzeciego Wieku. Dzisiaj można bez mrugnięcia okiem stwierdzić, że decyzja o utworzeniu tej organizacji była strzałem w dziesiątkę. Setki osób w wieku 50 plus odnalazło w ofercie Uniwersytetu zajęcia, dzięki którym wychodzą z domów i poznają nowych ludzi, tworząc wspólnotę, co do jakości której w gminie Wschowa nie trzeba nikogo przekonywać. O tym poczuciu wspólnoty w trakcie inauguracji mówiła pani wiceburmistrz Marta Panicz – Szajnkenig, doceniając także zaangażowanie i nakład pracy jaką podejmuje obecny, a także poprzednie zarządy, w celu jak najlepszej organizacji zajęć dla słuchaczy. Tradycyjnie w trakcie inauguracji przedstawieni zostali nowi słuchacze, w tym roku grono członków Uniwersytetu Trzeciego Wieku powiększyło się o 10 osób, jednak nabór prowadzony jest w formie ciągłej, każdy chcący dopisać się może to uczynić w siedzibie UTW, ul. Niepodległości 1 (budynek Centrum Kultury i Rekreacji we Wschowie).  Rok 2019, w związku z 200. rocznica narodzin wybitnego polskiego kompozytora Stanisława Moniuszki, ogłoszony został przez Sejm RP Rokiem Moniuszki, do czego nawiązywała także wczorajsza uroczystość,młodzież i nauczyciele Państwowej Szkoły Pierwszego Stopnia im. Karola Kurpińskiego we Wschowie zagrała wspaniały koncert, oparty o utwory Moniuszki.

Wszystkim słuchaczom Uniwersytetu Trzeciego Wieku życzmy dużo zdrowia i mocy pozytywnych wrażeń w nowym roku akademickim.

Autor: olek