Nie rozrabiam – gram!

22.03.2018

Pierwszy Dzień Wiosny w I Zespole Szkół upłynął pod hasłem „Nie rozrabiam – gram!”. Już po raz szósty zorganizowany został Turniej o Puchar Przechodni Komendanta Powiatowego we Wschowie insp. Tomasza Kłosowskiego. Dobra zabawa, zacięta rywalizacja i mile spędzony czas, tak w kilku słowach można streścić wczorajszy dzień. W sali sportowej I Zespołu Szkół  drużyny reprezentujące szkoły podstawowe, gimnazjalne oraz średnie z całego powiatu wschowskiego rozegrały mecze piłki nożnej, siatkówki, piłki ręcznej oraz koszykówki. Wczorajszy turniej zgromadził prawie 150 uczestników. W związku ze zbliżającą się rocznicą 100- lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości, zorganizowano również quiz wiedzy dotyczący historii Polski, zbiórkę krwi oraz wybrano projekt muralu, który zostanie już niebawem przeniesiony na jedną ze ścian I Zespołu Szkół we Wschowie. Na zakończenie Dnia Wiosny rozegrany został mecz siatkówki służb mundurowych z nauczycielami. Po zaciętej rywalizacji zwyciężyła drużyna policjantów. Po meczu zostały nagrodzone najlepsze drużyny turnieju:
I miejsce przypadło I Zespołowi Szkół we Wschowie,
II miejsce wywalczył Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Sławie,
III miejsce zajęło Gimnazjum w Szlichtyngowej.
Nieco niżej uplasowali się reprezentanci: I Liceum Ogólnokształcącego we Wschowie, Szkoły Podstawowej nr 1 we Wschowie oraz Szkoły Podstawowej nr 3 we Wschowie.
Dodatkowo Danuta Patalas, Burmistrz Miasta i Gminy Wschowa przekazała na ręce insp. Tomasza

Autor: s.ps